Na trwających targach elektroniki użytkowej IFA w Berlinie, FIBARO prezentuje rozwiązania dla inteligentnego domu, które w najbliższym czasie zostaną wprowadzone do sprzedaży. FIBARO pokazuje produkty, które między innymi umożliwią użytkownikom oszczędzanie na ogrzewaniu, zmianę oświetlenia jednym kliknięciem czy nadanie drugiego życia starszym urządzeniom.

Prezentowane produkty FIBARO mają za zadanie wzbogacić życie ludzi, tworząc komfortową i przyjazna przestrzeń domową. Produkty prezentowane na IFA 2018 uzupełniają portfolio firmy, ale także pozwalają na rozbudowę posiadanego już przez klienta systemu.

Smart Implant – moduł, który tchnie nowe życie w stare sprzęty

FIBARO na targach IFA po raz pierwszy pokazuje nowy produkt, który stanowi jedyne tego typu rozwiązanie na rynku. Smart Implant to niewielkie urządzenie (wielkość zbliżona do pendrive’a), które może zmienić niemal każde urządzenie w intuicyjny, obsługiwany bezprzewodowo, inteligentny sprzęt. Stary gramofon, magnetowid czy piec, dzięki prostemu urządzeniu, może być wartościowym elementem całego systemu Smart Home.

Smart Implant od FIBARO to rozwiązanie przygotowane dla miłośników majsterkowania, sprzętów vintage, ale także dla profesjonalnych instalatorów inteligentnych domów. Głównym jego zadaniem jest ułatwienie zdalnego zarządzania sprzętami, które w swojej pierwotnej formie nie miały takiej funkcji. Smart Implant to wyjście naprzeciw potrzebom konsumentów, którzy chcą unowocześnić swój dom, ale jednocześnie nie chcą pozbywać się starych, dobrze działających urządzeń i zastępować ich nowymi. Jeden moduł może zastąpić dwa fizyczne przyciski a do jednego urządzenia można podłączyć nawet kilka implantów. Dzięki temu, użytkownik będzie mógł sterować wszystkimi funkcjami z poziomu aplikacji FIBARO za pośrednictwem swojego smartfonu lub tabletu.


Inteligentna Syrena – kompaktowe urządzenie na straży bezpieczeństwa

Moduły alarmowe są ważnym elementem każdego systemu bezpieczeństwa. Intruzi o tym wiedzą i starają się je zdemontować lub zniszczyć. FIBARO zaprojektowało specjalny optyczno-akustyczny sygnalizator alarmowy – Syrena. Urządzenie wyposażone jest w szereg zabezpieczeń, które uniemożliwiają neutralizację sygnalizatora. Użytkownik otrzyma informację, jeśli urządzenie zostanie zerwane ze ściany, jego obudowa otwarta i gdy wtłoczona zostanie do niego pianka montażowa, w celu wyciszenia dźwięku syreny. Dodatkowym atutem jest też to, że Syrena posiada dwa niezależne systemy zasilania (zasilacz zewnętrzny i baterie). Domownicy zostaną poinformowani o niechcianym gościu poprzez dźwięk i/lub poprzez sekwencję świetlną dzięki wbudowanym diodom RGB. Syrena to nie tylko alarm. Może się doskonale sprawdzić jako domowy dzwonek do drzwi. W połączeniu z aplikacją FIBARO będzie stanowić znakomite dopełnienie systemu bezpieczeństwa i przyczyni się do poprawy komfortu użytkowników. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Syrenę można połączyć ze sprzętem innych producentów przewodowych systemów alarmowych, rozbudowując w ten sposób już istniejący w domu system zabezpieczający przed włamaniem.

The Heat Controller HomeKit – zdalne zarządzanie ogrzewaniem na urządzeniach od Apple

Do tej pory głowica termostatyczna The Heat Controller mogła być sterowana za pośrednictwem Home Center poprzez urządzenia z systemem Android i iOS. Po bardzo dobrym przyjęciu przez użytkowników głowicy w wersji Z-Wave, naturalnym krokiem było przygotowanie oferty dedykowanej dla protokołu Apple HomeKit. Teraz również miłośnicy urządzeń Apple mogą sterować inteligentną głowicą. The Heat Controller HomeKit to nowoczesne urządzenie montowane na zawór kaloryfera, pozwalające na inteligentne zarządzanie temperaturą w mieszkaniu. Sprzęt zadebiutował w wersji Z-Wave w listopadzie ubiegłego roku i stał się przełomowym urządzeniem w kategorii inteligentnych systemów grzewczych.

Oferowane urządzenie ma na celu spełnienie potrzeb klienta nie tylko w celu uzyskania komfortu termicznego, ale także związanych z oszczędnym gospodarowaniem energią cieplną. Dzięki zastosowaniu kliku głowic The Heat Controller, w połączeniu z systemem HomeKit, za pośrednictwem aplikacji zainstalowanej na urządzeniu z iOS, użytkownik może ustawić różną temperaturę w każdym z pomieszczeń. Dodatkowym atutem głowicy jest możliwość zaplanowania harmonogramów ogrzewania. W bardzo prosty sposób można włączyć lub wyłączyć np. tryb wakacyjny, który obniży temperaturę, gdy domowników nie będzie dłuższy czas w mieszkaniu. Inną ciekawą funkcją jest tryb automatyczny, który dzięki geolokalizacji, może zwiększyć temperaturę, gdy system zorientuje się, że ruszyliśmy właśnie w drogę powrotną z pracy do domu. The Heat Controller współpracuje także z czujnikami temperatury FIBARO. Dzięki temu pomiar temperatury nie odbywa się przy samym źródle ciepła, ale w miejscu, gdzie faktycznie przebywamy. Dodatkowo, przy zastosowaniu specjalnych czujników door/window, system natychmiast zareaguje zmianą nastawy temperatury, gdy włączone zostanie urządzenie emitujące energię cieplną lub gdy otworzymy okno.

Bezprzewodowa komunikacja oraz intuicyjna obsługa głowicy termostatycznej The Heat Controller pozwala na samodzielną instalację, a dzięki dołączonym do zestawu specjalnym adapterom, pasuje do 98% grzejników dostępnych na rynku. Również konserwacja nie stanowi dla użytkownika problemu. The Heat Controller jest wyposażony w system auto-odkamieniania oraz ładowalną baterię z możliwością monitorowania poziomu energii. Jedno ładowanie wystarczy na cały sezon grzewczy. Inteligentna głowica od FIBARO w swojej formie i funkcjonalności będzie doskonałym dopełnieniem zaawansowanego technicznie, nowoczesnego domu i może przyczynić się do zmniejszenia kosztów za ogrzewania.

Roller Shutter 3 – nowa odsłona sprawdzonego systemu

Inteligentny dom to także automatyzacja drzwi, bram garażowych, zasłon czy rolet. Nowy produkt FIBARO, powstał z myślą o poprawie komfortu życia użytkowników oraz zapewnieniu im bezpieczeństwa. Zastosowanie Roller Shutter 3, w połączeniu z centralą, pozwala nie tylko na zdalne sterowanie różnego typami rolet, ale także na używanie specjalnych programów, które automatycznie dostosują poziom nasłonecznienia pomieszczeń. Programy takie jak poranek, dzień, noc czy wieczór filmowy, w kilka chwil zmienią nastrój w pomieszczeniu. Dzięki połączeniu z aplikacją FIBARO, użytkownik Roller Shutter 3, z każdego miejsca na świecie może sprawdzić, czy przypadkiem nie zapomniał zamknąć rolet czy drzwi od garażu. Jeśli taka sytuacja się zdarzy bez problemu może jednym kliknięciem zasłonić okiennice czy zaciągnąć markizy i ochronić swój dobytek. Urządzenie można także sparować z domowym systemem bezpieczeństwa. Jeśli czujnik ruchu, odnotuje obecność niepożądanej osoby system może np. zamknąć drzwi od poszczególnych pomieszczeń i aktywować alarm. Właściciel domu od razu zostanie powiadomiony o zaistniałej sytuacji otrzymując informację na swoje urządzenie mobilne za pośrednictwem aplikacji FIBARO. Roller Shutter 3 może okazać się ważnym elementem podnoszącym bezpieczeństwo mieszkańców. Czad stanowi poważne zagrożenie w okresie grzewczym a niczego nieświadomi domownicy mogą ulec zatruciu. Roller Shutter 3 w połączeniu z czujnikami CO może automatycznie zareagować na takie zdarzenie podnosząc rolety i dzięki temu przewietrzyć pomieszczenie, w którym system wykrył obecność tlenku węgla.

RGBW Set – sterowanie oświetleniem jeszcze nigdy nie było tak proste

Dobry film w domowym zaciszu to doskonały pomysł na spędzenie wieczoru. Dzięki RGBW Set stworzenie idealnego nastroju nigdy nie było tak proste. Jedno klikniecie w aplikacji albo wydanie polecenia za pośrednictwem asystenta głosowego pozwoli na dostosowanie odpowiedniego natężenia i barwy światła by stworzyć idealny i niepowtarzalny klimat kina domowego. A to wszystko dzięki załączonym w zestawie taśmom RGBW i zasilaczowi. Domowa kolacja ze znajomymi może bardzo szybko przerodzić się w taneczny wieczór, któremu będą towarzyszyć przeróżne iluminacje świetlne. Użytkownika ogranicza jedynie wyobraźnia – dzięki aplikacji może dowolnie zmieniać barwy i natężenie światła. Łącząc kontroler RGBW z innymi urządzeniami FIBARO może też zadbać o nasze bezpieczeństwo. Funkcja „alarmowa” to możliwość przypisania kolorów do zdarzeń. System automatycznie może poinformować użytkownika, np. światłem w kolorze czerwonym, o tym, że zapomniał wyłączyć żelazko albo zamknąć drzwi, w momencie, gdy będzie wychodził do samochodu zostawionego w garażu.

FIBARO Installer App – narzędzie, które ułatwi pracę instalatorom

W trosce o najwyższą jakość swoich produktów, FIBARO pamięta nie tylko o użytkownikach swoich urządzeń ale także dba o komfort i skuteczność pracy instalatorów i serwisantów. Specjalnie z myślą o nich stworzona została FIBARO Installer App. Dzięki możliwości zdalnego konfigurowania systemu specjalista nie musi pojawiać się nawet w domu użytkownika systemu Smart Home FIBARO. Z poziomu aplikacji będzie mógł odpowiednio skonfigurować system a w przypadku awarii zadecydować czy potrzebna jest wizja lokalna, oszczędzając w ten sposób czas zarówno swój jak i klienta. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom system może poinformować instalatora o nieprawidłowościach jeszcze zanim sam użytkownik spostrzeże awarię swojego urządzenia.

Wszystkie urządzenia i aplikacje dostępne będą dla odwiedzających stoisko FIBARO na IFA 2018 w Berlinie. Stoisko firmy o numerze 108 będzie mieścić się w hali 6.2 otwartej od 31 sierpnia do 5 września.

materiały do pobrania

POBIERZ ARTYKUŁ