FIBARO i PKO Ubezpieczenia stworzyły wspólnie program PKO Inteligentny dom. To innowacyjne rozwiązanie łączy ubezpieczenie nieruchomości PKO Dom z technologią smart home. Dzisiaj klienci oczekują prostych i innowacyjnych rozwiązań, które zapewnią jeszcze wyższy poziom ochrony ich nieruchomości. Wewnętrzny spokój i pewność, że nasz dom jest bezpieczny, to tylko jeden z plusów tego rozwiązania. Ta oferta, to nowa jakość na rynku ubezpieczeń nieruchomości.

PKO Inteligentny dom – jak działa program?  

Program składa się z dwóch elementów: ubezpieczenia nieruchomości PKO Dom oraz systemu zabezpieczeń smart home od FIBARO, instalowanego w ubezpieczanej nieruchomości. Ubezpieczenie PKO Dom zapewnia ochronę w razie wystąpienia nieoczekiwanych sytuacji, np. zalania, pożaru czy włamania. Nowoczesna technologia od FIBARO pomaga zapobiec lub zminimalizować skutki takich wypadków.
W przypadku wykrycia zalania, pożaru, czadu czy nawet włamania czujniki systemu smart home FIBARO niezwłocznie poinformują właścicieli o zagrożeniu za pośrednictwem aplikacji Yubii Home Center. W ten sposób klient zyskuje pewność, że zawsze, gdy wydarzy się nieoczekiwane zdarzenie w jego domu możliwa jest szybka reakcja i zadbanie o własne bezpieczeństwo oraz mienie. W tym samym czasie o zdarzeniu powiadomiony zostanie zespół Centrum Alarmowego PKO Ubezpieczenia. Operator centrum kontaktuje się z klientem z propozycją pomocy, koordynuje skorzystanie z usługi fachowca, który dokona naprawy awarii w dogodnym terminie. Wizyta elektryka, hydraulika czy dekarza, serwis sprzętów lub wymiana części zostanie w całości opłacona w ramach polisy PKO Dom.  Dodatkowo, ubezpieczenie zapewnia również pomoc w przypadku ataku hackerskiego lub awarii urządzeń FIBARO.

Program PKO Inteligentny dom to rozwiązanie szyte na miarę naszych czasów i wymagań zmieniającego się świata. Staramy się zawsze jak najszybciej reagować na oczekiwania naszych klientów płynące z rynku. Cieszymy się, że mogliśmy w tym zakresie współpracować z tak doświadczonym partnerem jak PKO Ubezpieczenia. Nowa forma usługi daje klientom swobodę korzystania z życia bez konieczności osobistej kontroli i martwienia się o to, co może się wydarzyć, kiedy wyjdziemy z domu lub pojedziemy na wakacje. Komfort i poczucie bezpieczeństwa wynikające z automatycznej reakcji systemu, a także możliwość jego spersonalizowania, to nieoceniona wartość dla naszych klientów.

– mówi Tomasz Jankowski z FIBARO

Kto może skorzystać z programu PKO Inteligentny dom?

Aby wziąć udział w programie, należy kupić ubezpieczenie PKO Dom w pakiecie Standardowym, Super lub Pro.

Produkty FIBARO, które stworzą inteligentny system zabezpieczeń, będą wówczas dostępne z 40% zniżką. Do serca systemu – centrali Home Center 3 Lite – klienci mogą dobrać pozostałe elementy dostosowując je do swoich potrzeb:

  • czujnik zalania Flood Sensor, który wykryje wyciek z pralki, zmywarki lub awarię hydrauliczną
  • czujnik dymu Smoke Sensor i czujnik czadu CO Sensor – wyjątkowo precyzyjne czujniki dymu i czadu, zabezpieczające przed pożarem i monitorujące nawet nieznacznie podwyższony poziom tlenku węgla,
  • Czujnik ruchu Motion Sensor i otwarcia okien i drzwi Door/ Window Sensor, które powiadomią Cię np. o włamaniu oraz
  • Inteligentna nakładka na zawór, który pozwoli odciąć dopływ wody w sytuacji zalania.

Instalacja systemu dla klientów, którzy skorzystają z programu rabatowego jest dostępna w 3 opcjach: certyfikowanego Instalatora FIBARO, zdalnej konfiguracji online wraz z kursem wprowadzającym do korzystania z systemu oraz samodzielnej instalacji przy pomocy przejrzystej instrukcji.

Warto dodać, że z programu mogą również skorzystać dotychczasowi użytkownicy FIBARO, którzy posiadają centralki Home Center 3, HC3 Lite czy Yubii Home. Wystarczy, że dokupią ubezpieczenie PKO Dom oraz połączą obie usługi w aplikacji Yubii Home Center.

Natychmiastowa reakcja na niebezpieczeństwo to coś, co znacząco zwiększy standard ochrony ubezpieczeniowej. Połączenie ubezpieczeń i nowoczesnych technologii to naturalny krok w stronę naszych klientów, funkcjonujących w zmieniającym się świecie i wymagających  co lepszej, bardziej spersonalizowanej obsługi. Aby jak najwięcej klientów mogło skorzystać z tego programu, oferujemy 40% zniżki na zakup inteligentnych urządzeń. Zadbaliśmy także o jak najlepsze doświadczenia klientów. Począwszy od zakupu ubezpieczenia oraz czujników smart home, aż do szybkiej reakcji naszego Centrum Alarmowego oraz profesjonalnej naprawy uszkodzeń przez fachowców.  Wszystko nie tylko z myślą o bezpieczeństwie, ale także zadowoleniu naszych klientów.

– mówi Przemysław Pakulski, Menedżer ds. Wartości Produktu z PKO Ubezpieczenia

Oferta jest skierowana do osób, które posiadają polisę PKO Dom. Ubezpieczenie zapewnia kompleksową ochronę m.in. od zdarzeń losowych, kradzieży z włamaniem, rabunku i dewastacji, OC w życiu prawnym oraz assistance. Klienci mogą też skorzystać z szerokiej oferty ubezpieczeń dodatkowych. Warto wspomnieć że PKO Dom ma też opcję ubezpieczenia domu w trakcie budowy. Ubezpieczenie jest dostępne w każdym oddziale i agencjach PKO Banku Polskiego – a wkrótce także online – w serwisie iPKO oraz aplikacji mobilnej IKO. Szczegóły na stronie www.pkoubezpieczenia.pl

Możliwość poszerzenia ochrony

Program PKO Inteligentny dom jest rozwiązaniem elastycznym i dostosowanym do stale zmieniających się warunków życia. Pozwala on w prosty sposób na osiągnięcie komfortu bezpieczeństwa i skorzystanie z innowacyjnej usługi łączącej nowoczesną technologią z szerokim wsparciem pomocy Assistance.

Program wystartował 13 września 2021 roku. Więcej informacji dostępne jest na: www.fibaro.com/pko-inteligentny-dom.