Intercom oraz The Heat Controller od FIBARO znalazły się na prestiżowej liście 70 najbardziej pożądanych produktów pod względem designu na Łódź Design Festival!

Must have to znak jakości przyznawany najlepszym polskim wdrożeniom. Podczas każdej edycji plebiscytu otrzymuje go około 70 produktów pochodzących od polskich projektantów lub producentów. Must have to także możliwość zaprezentowania wyróżnionego projektu szerokiej publiczności na Łódź Design Festival.

Projekt must have, czyli polski design dla każdego

Czym żyje polski design? Czy jest dostępny dla wszystkich i co go wyróżnia? Podczas Łódź Design Festival 2018 jak co roku zaprezentowana zostanie wystawa produktów, które zostały wyróżnione w plebiscycie must have.

Must have – czyli musisz to mieć!

Plebiscyt must have, nazywany dziś „polskim Red Dotem”, jest jednym z najważniejszych konkursów wzorniczych w kraju. To wyróżnienie potwierdzające estetykę i jakość, a jednocześnie jasny sygnał dla odbiorców dotyczący wartości produktu. Udział w konkursie oraz używanie tytułu jest bezpłatne, a wyróżnione firmy oraz projektanci mogą posługiwać się nim zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

Do tej pory odbyło się 7 edycji must have, w czasie których wyróżniono ponad 500 najlepszych projektów – zarówno młodych, początkujących projektantów, jak i uznanych, rozpoznawalnych firm. Wśród nagrodzonych obiektów znalazły się m.in. meble, ceramika, kieliszki, tkaniny, ilustracje, książki, narzędzia ogrodowe, hamak, grzejnik, kosmetyki czy listwa podłogowa.

Wystawa z komentarzem

Finałem projektu jest uroczysta gala wręczenia nagród. Zwycięzcy otrzymują porcelanowe statuetki zaprojektowane przez Bartka Mejora i wyprodukowane przez Porcelanę Kristoff. Wystawa must have prezentowana w Programie Głównym Łódź Design Festival jest odzwierciedleniem najważniejszych tendencji w polskim designie i rzuca światło na najciekawsze zjawiska. To wyjątkowa okazja, by spotkać się z projektantami i poznać idee stojące za powstaniem prezentowanych obiektów, a także by wziąć udział w otwartym oprowadzaniu kuratorskim z redaktor naczelną magazynu „Czas na Wnętrze”, Anną Grużewską. Architektura wystawy powstaje we współpracy z najlepszymi biurami projektowymi. W tym roku po raz kolejny koncepcję przygotuje Pracownia Łosiak Siwiak.

Kilka edycji plebiscytu must have miało swoje wystawy na ważnych zagranicznych wydarzeniach związanych z designem, m.in. w Mediolanie, Berlinie i Hongkongu. Wyróżnione projekty i ich autorzy – projektanci i producenci – towarzyszą Festiwalowi przez cały rok. Są przedstawiane w licznych publikacjach o designie oraz festiwalowych mediach społecznościowych.

Rozdanie nagród już w maju!