6 grudnia odbyło się Forum Dobrego Designu – to cykliczne spotkanie, które zrzesza polskich przedstawicieli świata architektury i projektowania, ale także producentów i dystrybutorów. W V edycji wydarzenia wzięła również udział polska firma FIBARO – producent rozwiązań smart home.

Forum Dobrego Designu odbyło się po raz piąty w Warszawie, w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich. W wydarzeniu wzięło udział ponad 900 osób, w tym 40 prelegentów i 150 jurorów konkursu „Dobry Design 2018”. W tegorocznej edycji udział wzięło również FIBARO – polski producent rozwiązań smart home.

Cieszymy się, że możemy wziąć udział w tak ważnym wydarzeniu. FIBARO od początku swojej drogi stawia właśnie na design produktów. Wierzymy, że powinny one możliwie wtapiać się w każde wnętrze, dlatego dbamy o minimalistyczny wzór naszych akcesoriów.

– mówił Mikołaj Pertek, Country Manager w FIBARO.

Na stoisku FIBARO, uczestnicy wydarzenia mogli zapoznać się z działaniem całego systemu smart home. W jego skład wchodzą 3 rodzaje elementów: centrala, która jest mózgiem całego systemu, sensory działające jak ludzkie zmysły oraz urządzenia wykonawcze, które przypominają ludzkie mięśnie. Działanie systemu msożna zobrazować na prostym przykładzie: inteligentny czujnik natężenia światła przekazuje informację do centrali, a ta podejmuje decyzję czy za pomocą elektronicznego sterownika otworzyć lub zamknąć rolety w oknie.

Działanie systemu smart home może znacznie podnieść komfort życia domowników, ale to także dobre narzędzie do generowania oszczędności (np. poprzez akcesoria odpowiadające za pomiar prądu i sterowanie ogrzewaniem) oraz sposób na wzmocnienie bezpieczeństwa domu (np. za pomocą czujników otwarcia drzwi i okien).

 

materiały do pobrania
ARTYKUŁ