Centrala, będąca mózgiem ekosystemu smart home, sprawia, że wszystkie urządzenia sprawiające pieczę nad naszym bezpieczeństwem, komfortem, multimediami czy oświetleniem działają tak, jak tego potrzebujemy. Nowa, uproszczona centrala FIBARO to rozwiązanie idealne dla każdego, kto chce rozpocząć przygodę ze smart home w konkurencyjnej cenie. Home Center 3 Lite będzie także idealnym rozwiązaniem dla deweloperów, którzy chcą wyróżnić się swoją ofertą wśród rosnącej konkurencji na rynku. 

Rozpocznij przygodę ze smart home

Wybór centrali Home Center 3 Lite będzie doskonałym pomysłem dla każdego, kto zastanawiał się nad inteligentnym domem. Rozwiązanie od FIBARO doskonale sprawdzi się w przypadku m.in. mniejszych domów lub mieszkań (do 100 m2) i instalacji zawierających do 40 urządzeń.

Zgodnie z filozofią FIBARO młodsza siostra Home Center 3 zaprojektowana została tak, by zapewnić użytkownikom jak najlepsze doznania estetyczne. Home Center 3 Lite zamknięta została w obudowie z tworzywa sztucznego – u góry białego wykończonego ciekawym karbowaniem, dół utrzymany jest w czarnym kolorze. Tym samym centrala nie rzuca się w oczy, a postawienie jej w towarzystwie innych sprzętów RTV, jak smart TV czy modem, stylowo dopełni wygląd wnętrza.

Home Center 3 rozwiązaniem dla wszystkich, na lata

Intuicyjność rozwiązania i prostota interface’u użytkowania – te atuty rynkowej nowości należy podkreślić. Inżynierowie FIBARO, projektując nową centralę, jeszcze mocniej położyli nacisk na potrzeby i nawyki użytkowników. Podobnie jak w przypadku bardziej rozbudowanej wersji centrali, FIBARO Home Center 3, urządzenie posiada m.in. wbudowane anteny komunikacyjne czy nie wymaga kablowego połączenia z routerem (wystarczy Wi-Fi). Ponadto zawiera intuicyjny konfigurator systemu, który ułatwia rozpoczęcie przygody ze smart home, upraszczając proces konfiguracyjny.

Dodatkowo dzięki dostępności 10 wersji językowych; (min. polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej, rosyjskiej, hiszpańskiej czy włoskiej), instalacja systemu FIBARO może okazać się dziecinnie prosta.

Wyposażenie centrali w technologię Z-Wave umożliwia działanie z urządzeniami innych producentów i jest gwarancją wieloletniej kompatybilności, a także sprawdzonej oraz bezpiecznej technologii. Już dziś można zintegrowanie korzystać z szerokiego wachlarza urządzeń, nie tylko spod znaku FIBARO, ale także produktów firm trzecich. W połączeniu z adapterem BiDi Z-Wave możliwa jest na przykład automatyzacja bram Nice.

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Bezpieczeństwo i stabilność systemu inteligentnego domu stanowią dla FIBARO kluczową kwestię. Ochroną przed hackerami jest szyfrowana transmisja danych (zarówno w połączeniach lokalnych, jak i zewnętrznych). Jednocześnie wykorzystanie mocnych, wysokojakościowych komponentów daje centrali możliwość działania tylko lokalnie i w przypadku braku dostępu do chmury zapewnienie kluczowych funkcjonalności domu. Nie ma więc ryzyka, że system alarmowy przestanie działać, gdy operator sieci postanowi odłączyć Internet, by np. przeprowadzić konserwację łącza. W inwestycjach deweloperskich, w których klient nie ma jeszcze dostępu do sieci WiFi, działać będą zdefiniowane automatyzacje (np. wykrycie ruchu, zalania, zamknięcie rolet, włączenie/ wyłączenie świateł itp.), gdy przyszły mieszkaniec znajduje się w zasięgu centrali. W momencie podłączenia internetu system będzie w pełni działający, także z każdego miejsca na ziemi.

Kolejnymi elementami zapewniającymi bezpieczeństwo są podwójna kopia zapasowa systemu w urządzeniu oraz chmurze czy technologie zapewniające poprawność działania systemu. Dzięki wykorzystaniu procesora Cortex A7 czy 512 MB pamięci RAM, centrala umożliwia szybką i równoległą realizację zadań w instalacjach do 40 urządzeń niż jakiekolwiek inne urządzenie w tym zakresie cenowym na rynku. Podczas prac nad nową centralą FIBARO kładło duży nacisk na harmonię działania zarówno hardware jak i software.

Home Center 3 Lite uzyskała certyfikaty niezależnej jednostki VDE Prüf- und Zertifizierungsinstitut GmbH: VDE Approval, CB Certificate  w zakresie bezpieczeństwa elektrycznego oraz EU-Type Examination Certificate potwierdzający zgodność z Dyrektywą RED.

Specyfikacja techniczna Home Center 3 Lite
Procesor Single-Core ARM Cortex A7 900 MHz
RAM 512 MB
Pamięć flash 4 Gb
Zasilanie 5V DC (USB)
Wymiary 178 x 118 x 30 mm
Technologie sieciowe WiFi 2.4GHz
Protokół Z-Wave
Maksymalna ilość scen, ilość obsługiwanych urządzeń Zalecana do 20 scen oraz do 40 urządzeń Z-Wave
Wsparcie pluginów i QuickApp 5 pluginów oraz 10 Quick App
Działanie w trybie połączonych central Tylko tryb slave
Możliwość automatyzacji LUA, sceny blokowe, panele, harmonogramy
Dostępność i cena

Nowa centrala inteligentnego domu będzie oferowana klientom w sugerowanej cenie ok. 600 zł brutto i dostępna będzie na początku w europejskiej częstotliwości (868,42 MHz).

Smart home zadba o Ciebie i najbliższych

Inteligentny dom zadba o szereg czynności i pomoże wykonać je za Ciebie. Co więcej, będzie dbać o bezpieczeństwo Twoich najbliższych i waszego mienia (dzięki m.in. detekcji ruchu, czadu, dymu czy zalania). Przyczyni się do podniesienia komfortu z przebywania w domu, a także doprowadzi do realnych oszczędności w domowym budżecie. Smart home FIBARO obsługiwać można z poziomu dedykowanej aplikacji mobilnej, przy użyciu popularnych asystentów głosowych, gestem jak i przy pomocy innych produktów, takich jak The Button, KeyFob czy linia Walli.

Odkryj możliwości Home Center 3 Lite