Centrala to kluczowy element systemu smart home. To mózg systemu, który sprawia, że wszystkie urządzenia działają tak, jak tego potrzebujemy. Nowa centrala FIBARO to najbardziej zaawansowane urządzenie na rynku. Jest szybsza, bezpieczniejsza  oraz bardziej wszechstronna od poprzedniej. Będzie obsługiwać nie tylko protokół Z-Wave, ale i protokoły radiowe Nice, oraz ZigBee, a także łączność Wi-Fi. Dzięki mocnym, wydajnym i wysokiej jakości komponentom Home Center 3 wystarczy na lata, co wpisuje się także w filozofię minimalizowania śladu węglowego produktów wychodzących z podpoznańskiej fabryki FIBARO.

Jedna centrala, by zarządzać nimi wszystkimi

Centrala Home Center 3 będzie pozwalała na zarządzanie nie tylko urządzeniami FIBARO, z już zintegrowanymi z systemem produktami działającymi w protokole Z-Wave, ale również  z blisko 100 urządzeniami Nice czy z wieloma dostępnymi na rynku produktami komunikującymi się w standardzie protokołu ZigBee. Będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu mocnych komponentów i chipów przygotowanych pod aktualizacje oprogramowania wprowadzające nowe funkcje. Centrala podłączona może zostać do sieci poprzez port Ethernet lub WiFi, dzięki czemu stanąć może w każdym miejscu w domu. To obecnie najbardziej zaawansowana centrala na rynku smart home, która z czasem zyska jeszcze więcej możliwości. Home Center 3 jest przełomowym rozwiązaniem dla całego segmentu inteligentnych domów.

Bogate wnętrze to nie wszystko

Zgodnie z filozofią FIBARO centrala Home Center 3 została zaprojektowana tak, by zapewnić użytkownikom jak najlepsze doznania estetyczne. Po raz kolejny nie chodzi tylko o wygląd, ale i o dotyk. Home Center 3 otrzymała elegancki krój, a w doborze kolorów harmonijną grę czerni z miedzią. Wykonana z tworzywa sztucznego obudowa jest niezwykle przyjemna w dotyku dzięki rozwiązaniu soft touch, a na jej powłoce nie zostają ślady palców. Dodatkowo urządzenie zaprojektowano tak, by nie rzucała się w oczy, stojąc np. obok sprzętów RTV.

Zobacz teaser centrali FIBARO Home Center 3:

https://youtu.be/sXyfZE4EMQc

10 lat doświadczeń FIBARO

Projektując nowe urządzenia, FIBARO jeszcze mocniej kładzie nacisk na wrażenia użytkowników, ich potrzeby i sugestie. Podczas prac nad rozwojem nowej centrali firma wykorzystała nie tylko 10 lat doświadczeń na rynku, ale także sugestie społeczności najbardziej doświadczonych profesjonalnych instalatorów, power userów oraz partnerów biznesowych z Polski i zagranicy. Dzięki temu urządzenie posiada m.in. anteny wewnątrz obudowy ustawione optymalnie dla komunikacji, nie wymaga kablowego połączenia z routerem (wystarczy Wi-Fi), intuicyjny konfigurator systemu, który ułatwi rozpoczęcie przygody ze smart home oraz pracę instalatorów a także wiele innych niezwykle użytecznych funkcjonalności.

Tak jak każde urządzenie FIBARO, tak i nowa centrala Home Center 3 ma sprostać intensywnemu rozwojowi technologicznemu i rosnącym wymaganiom elektroniki oraz użytkowników. Dzięki czemu nie jest to produkt, który trzeba wymieniać co sezon. Takie podejście nie tylko oszczędza klientom problemów, ale także pozwala zredukować ślad węglowy do możliwego minimum. Jak wiele urządzeń smart renomowanych światowych producentów dostępnych na rynku, FIBARO będzie wspierać użytkowników Home Center 3 systematycznymi aktualizacjami, które spowodują aktualność i kompatybilność z nowymi dostępnymi integracjami, a także wyeliminuje tak powszechny w niskiej jakości urządzeniach proces dysfunkcji, starzenia się i konieczności częstej wymiany.

Bezpieczeństwo i stabilność

Bezpieczeństwo i stabilność systemu inteligentnego domu stanowią dla FIBARO kluczową kwestię. Dlatego firma współpracuje z takimi światowymi liderami jak Kaspersky, dzięki czemu jest w stanie zapewnić najwyższej klasy ochronę przed cyberatakami. Ochroną przed hackerami jest szyfrowana transmisja danych (zarówno w połączeniach lokalnych, jak i zewnętrznych). Jednocześnie wykorzystanie mocnych, wysokojakościowych komponentów daje centrali możliwość działania tylko lokalnie i w przypadku braku dostępu do chmury zapewnienie kluczowych funkcjonalności domu. Nie ma więc ryzyka, że system alarmowy przestanie działać, gdy operator sieci postanowi odłączyć Internet, by np. przeprowadzić konserwację łącza.

Kolejnymi elementami zapewniającymi bezpieczeństwo są podwójna kopia zapasowa systemu w urządzeniu oraz chmurze czy demon monitorujący poprawność działania systemu.  Dzięki wykorzystaniu 4-rdzeniowego procesora czy 2 GB pamięci RAM, centrala umożliwia szybszą i równoległą realizację zadań niż jakiekolwiek inne urządzenie tego typu na rynku. Podczas prac nad nową centralą FIBARO kładło duży nacisk na harmonię działania zarówno hardware jak i software. Dzięki zastosowaniu i skrupulatnie testowanych komponentów i wydajnego oprogramowania uzyskano niespotykane wyniki szybkości działania przy zachowaniu stabilności i przewidywalności systemu.

Home Center 3 uzyskała certyfikat niezależnej jednostki badawczej VDE dla bezpieczeństwa elektrycznego: CB Certificate oraz EU-Type Examination Certificate

Dla początkujących i ekspertów

Centrala została wyposażona w intuicyjny konfigurator, który przeprowadza użytkownika przez instalację systemu krok po kroku, uwzględniając ustawienie odpowiednich automatyzacji oraz wielu przydatnych, rozwiązujących najbardziej wysublimowane potrzeby użytkowników funkcjonalności (np. sceny, scenariusze). Dzięki temu każdy może stworzyć inteligentny dom FIBARO u siebie. Bardziej zaawansowani użytkownicy i eksperci docenią setki kluczowych funkcji, które pomogli stworzyć na bazie własnych doświadczeń, a wśród nich możliwość konfiguracji automatyzacji za pomocą takich narzędzi jak sceny blokowe, zdarzenia LUA czy Quick Apps. Tak szerokie możliwości sprawiają, że system FIBARO w domach użytkowników ogranicza jedynie ich wyobraźnia.

Specyfikacja techniczna FIBARO Home Center 3

Procesor Quad-core Arm Cortex A53 (1.2GHz)
RAM 2 GB
HDD 8 Gb
Zasilanie 12V DC
Wymiary 220x140x35 mm
Protokół Zakres częstotliwości radiowych
Z-Wave (500) 868.0-868.6MHz 869.7-870.0MHz
433 Mhz (OOK, FSK, GFSK) 433.54-433.92Mhz
868 Mhz (OOK, FSK, GFSK) 868.3-868.94MHz
ZigBee 2405-2480MHz
Wi-Fi (802.11 b/g/n/a/ac) 2400-2483MHz 5150-5350MHz
Bluetooth Low Energy 2402-2480MHz

Premiera nowej centrali FIBARO Home Center 3 zbiega się z 10. rocznicą powstania firmy. To idealna okazja na udostępnienie najbardziej zaawansowanego na rynku produktu tego typu. Centrala łączy przełomowe możliwości hardware’owe z projektowaniem skupionym na doświadczenie użytkownika (UX). Urządzenie zostało stworzone w ścisłej współpracy z użytkownikami FIBARO i instalatorami, odpowiadając na ich potrzeby oraz dając możliwości rozwoju systemu inteligentnego domu i gotowość na technologię przyszłości. Bardzo duży nacisk położono także na intuicyjności użytkowana i prostotę interface BUI (dostępną w 10 wersjach językowych; min. polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej, rosyjskiej, hiszpańskiej czy włoskiej), którą docenią instalatorzy systemu FIBARO.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji Home Center 3

 

Odkryj nieograniczone możliwości Home Center 3

 

Pobierz informację prasową

Pobierz07