Zarówno FIBARO jak i Homey to popularne systemy automatyki domowej, które oferują szeroki zakres funkcji i integracji. Warto wiedzieć, że urządzenia obu marek bezproblemowo ze sobą współpracują. Chociaż oba systemy są świetne same w sobie, można je połączyć, aby stworzyć jeszcze bardziej kompleksowy system inteligentnego domu, który spełni potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Jeśli masz już centralę zarządzającą Homey możesz dodać do niej produkty FIBARO, korzystając z aplikacji, która przeprowadzi cię krok po kroku. To dziecinnie proste i zajmuje dosłownie pół minuty. Na podstawie określonych czynników – takich jak godzina, temperatura, poziom natężenia światła czy stan podłączonych urządzeń elektrycznych twój system inteligentnego domu może wykonywać określone akcje. Jakie? Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

Te najbardziej podstawowe opierają się na oszczędzaniu i wygodnie.  Stała kontrola i ograniczanie zużycia prądu w domu lub biurze pozwoli świadomie podejmować decyzje, automatycznie wyłączać niepotrzebne sprzęty i tym samym obniżać rachunki za prąd. Na przykład – jeśli korzystamy z różnych taryf możemy skorzystać z inteligentnego gniazdka FIBARO Wall Plug i ustalić, że gdy koszty energii będą tego dnia najniższe nasz system uruchomi zmywarkę:

Chyba każdemu zdarzyło się zostawić zapalone światło w łazience na cały dzień – system może wyłączać oświetlenie w całym domu, gdy zarejestruje, że wyszliśmy do pracy. Z kolei, gdy zapadnie zmrok, automatycznie opuści rolety. Mamy naprawdę wiele możliwości dostosowania systemu do swojego trybu życia.

Pamiętajmy, że inteligentny dom to także wygoda. Wykorzystajmy czujnik ruchu Motion Sensor FIBARO i ustalmy jakie zmiany w domu ma wywołać wykrycie czyjejś obecności – na przykład, jeśli będzie po 18.30 niech w korytarzu zapalą się światła:

Czujnik ruchu można również połączyć z systemem monitoringu by kompleksowo zadbać o bezpieczeństwo. A jeśli szykuje się romantyczny wieczór? Nastrojowe oświetlenie i ulubioną muzykę uruchomimy jednym kliknięciem.

Jednoczesne korzystanie z urządzeń Homey i FIBARO może pomóc w stworzeniu inteligentnego domu, która jest wszechstronny, łatwy do kontrolowania i wysoce elastyczny. Razem mogą się bowiem komunikować z ponad 50 tysiącami urządzeń 1000 innych znanych marek w różnych technologiach bezprzewodowych – m.in. Wi-Fi, Zigbee, Z-Wave czy Bluetooth. Możliwości konfiguracji są więc niemalże nieograniczone! Dzięki zaawansowanym funkcjom automatyzacji mogą pomóc domownikom zaoszczędzić czas i energię, a ich dom uczynić wygodnym i bezpiecznym.