Inteligentne rozwiązania dla ekologicznej przyszłości. FIBARO i Karlik Energy razem dla Twojego domu!

Karlik Energy to prężnie rozwijająca się marka, w grupie spółek Karlik, która zajmuje się sprzedażą i montażem systemów fotowoltaicznych dla firm i gospodarstw domowych i rolnych. Firma od lat działa na rynku energii odnawialnej i urządzeń z nimi współpracujących, takich jak pompy ciepła czy magazyny energii. Współpraca między Karlik Energy, a FIBARO zintegruje ich rozwiązania, co pozwoli na stworzenie inteligentnych i energooszczędnych narzędzi dla Klientów pragnących efektywnie zarządzać energią elektryczną.

Współpraca FIBARO i Karlik Energy to kolejny krok w kierunku efektywnego i zrównoważonego wykorzystania energii odnawialnej. Instalacja fotowoltaiczna umożliwia bezkosztowe korzystanie ze słońca, które jest największym źródłem energii odnawialnej. Chcąc wykorzystać maksimum możliwości, jakie daje wyposażenie domu w panele fotowoltaiczne i zoptymalizować zużycie energii elektrycznej, warto wybrać opcję, która zawiera system inteligentnego zarządzania energią FIBARO.

Użytkownicy będą mieli wówczas pełną kontrolę nad swoją instalacją fotowoltaiczną – system będzie informował nie tylko o produkcji energii, lecz również o jej zużyciu dla całego domu lub poszczególnych urządzeń gospodarstwa domowego. Wszystko po to, aby zwiększać auto-konsumpcję produkowanego prądu i generować oszczędności tam, gdzie jest to wskazane. Oprócz tych podstawowych informacji, Klient, który zakupi inteligentną fotowoltaikę w firmie Karlik Energy, będzie mógł również automatycznie lub manualnie sterować zużyciem energii w domu, a przede wszystkim dowiedzieć się ile tak naprawdę kosztuje zasilanie tych urządzeń.

Integracja instalacji fotowoltaicznej z systemem smart home to przede wszystkim możliwość automatyzacji procesu sterowania energią i optymalne wykorzystanie produkowanej energii. Dzięki temu mamy możliwość kontroli nad tym, ile energii zużywamy i czy rzeczywiście jest to konieczne – mówi Szymon Izdebski, Business Development Manager w FIBARO.

Aby dostarczyć optymalne, kompleksowe rozwiązania, które zaspokoją potrzeby Klientów firma Karlik oferuje Klientom dedykowany zestaw FIBARO, który zawiera Inteligentny licznik energii zużywanej i produkowanej oraz inteligentne wtyczki Wall Plug. Dodatkowo w zestawie znajduje się czujnik zalania FIBARO Flood Sensor, który dzięki zaawansowanej technologii i precyzji, poinformuje przez aplikację w smartfonie o zagrożeniu zalaniem, minimalizując tym sposobem możliwość rozległych uszkodzeń i strat materialnych.

Rosnące koszty energii elektrycznej powodują, że fotowoltaika jest głównym sposobem na obniżenie rachunków za prąd. Dzięki Panelowi Energii FIBARO dostępnemu w aplikacji Yubii użytkownicy mają pełen wgląd w statystyki, co pozwala im analizować zużycie energii – podejmować mądre decyzje odnośnie użytkowania określonych urządzeń, czy zmieniać nawyki w zależności od kosztów i w ten sposób realnie oszczędzać.

W aplikacji można również zdalnie zarządzać pozostałymi urządzeniami, tworzyć automatyczne scenariusze i z czasem rozbudowywać system inteligentnego domu FIBARO.

Zainteresowani Klienci mogą kontaktować się bezpośrednio z Karlik Energy w celu uzyskania kompleksowej oferty na instalację fotowoltaiczną z systemem inteligentnego zarządzania energią.