Berlin, 31 sierpnia 2017 r. – Podczas najważniejszych targów elektroniki konsumenckiej w Europie, Fibar Group S.A., producent systemu smart home FIBARO, zaprezentuje pięć nowych rozwiązań wykorzystujących platformę Apple HomeKit.

Na targach IFA 2017 r. zaprezentowanych zostanie pięć nowych produktów FIBARO współpracujących z Apple HomeKit – CO Sensor (dostępny już w sklepach), Wall Plug, Switch, The Button oraz Radiator Thermostat (dostępne w sprzedaży jeszcze w tym roku). Tym samym oferta urządzeń FIBARO dostosowanych do Apple HomeKit poszerzy się do ośmiu produktów (wcześniej znajdowały się wśród nich Flood Sensor, Motion Sensor i Door/Window Sensor). FIBARO to pierwszy polski producent, którego urządzenia współpracującą z platformą Apple HomeKit.

Pierwsze z prezentowanych urządzeń współpracujących z Apple HomeKit, które dostępne jest już w sprzedaży to CO Sensor – ultra lekki, kompaktowy, zasilany bateryjnie czujnik temperatury i tlenku węgla (CO). Wysoka czułość pozwala na wykrycie obecności czadu na wczesnym etapie w celu uniknięcia nawet najmniejszego zagrożenia. Alarm sygnalizowany jest syreną, migającym wskaźnikiem LED i wysłanym powiadomieniem na aplikację mobilną.

FIBARO Wall Plug to inteligentny włącznik, który pozwala sprytnie zarządzać energią w domu. Po podłączeniu go do dowolnego gniazdka możliwe staje się zdalne zarządzanie urządzeniami elektrycznymi (włączanie i wyłączanie ich), a także monitorowanie poboru mocy.

FIBARO Radiator Thermostat to łatwa w montażu głowica termostatyczna, która pozwala dostosować ogrzewanie do indywidualnych potrzeb domowników. Głowica umożliwia nie tylko sterowanie ogrzewaniem poszczególnych pomieszczeń, ale także przy użyciu zewnętrznego czujnika mierzy temperaturę w każdym z nich i pozwala na znaczne oszczędności. Głowica termostatyczna Fibaro współpracuje z 98% grzejników dostępnych na rynku i ładowane jest za pośrednictwem gniazda USB. Jednorazowe napełnienie akumulatorów daje mu żywotność na cały sezon grzewczy.

FIBARO Single Switch, to moduł instalowany we włącznikach ściennych i puszkach podtynkowych. Pozwala on uruchamiać i wyłączać urządzenia elektryczne, oświetlenie lub prąd w gniazdkach, a dzięki funkcji ‘power metering’ dostarcza też precyzyjnych informacji o zużyciu energii.

The Button to przycisk, który uruchamia wcześniej określoną sekwencję czynności (np. uruchomienie określonych urządzeń i oświetlenia w firmie lub zawiadomienie bliskiej osoby o nagłej sytuacji, gdy potrzebna jest pomoc). Jeden przycisk potrafi rozpoznać  do 3 różnych akcji (w zależności od tego ile razy zostanie naciśnięty, uruchomiona zostanie inna sekwencja czynności). The Button jest dostępny w 8 różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu może stać się ozdobą każdego pomieszczenia.

Wszystkie produkty FIBARO, które współpracują z HomeKit mogą być zarządzane przez aplikację Fibaro dostępną na urządzenia iPhone, iPad oraz iPod touch (wymagana jest aktualizacja do iOS 10). Możliwe jest również  sterowanie głosowe za pomocą Siri (przykładowo, wydając Siri odpowiednie polecenie możemy uruchomić oświetlenie lub zwiększyć temperaturę w pokoju). W przypadku, gdy użytkownik posiada Apple TV (czwartej generacji lub wyższej) lub iPada z systemem iOS 10 całym systemem da się zarządzać zdalnie. Rozwiązania HomeKit są bezpieczne, dzięki wykorzystaniu szyfrowania w komunikacji pomiędzy urządzeniami.

O FIBARO

Fibar Group S.A. to polska, innowacyjna firma, działająca w branży Internetu Rzeczy (Internet of Things), dostarczająca rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej.  Produkowany przez firmę System FIBARO, w przeciągu zaledwie kilku lat, zadomowił się na sześciu kontynentach, w przeszło stu krajach, stając się jednym z najbardziej zaawansowanych, bezprzewodowych systemów inteligentnego domu na świecie. FIBARO jest systemem w całości stworzonym, rozwijanym i produkowanym w Polsce – zarówno siedziba, jak i fabryka FIBARO znajdują się w Poznaniu. Firma zatrudnia niemal 350 pracowników. Misją FIBARO jest wzbogacanie życia ludzi na całym świecie poprzez tworzenie komfortowej, przyjaznej i bezpiecznej przestrzeni domowej.

Więcej informacji o firmie i produktach znaleźć można na stronie www.fibaro.com.

materiały do pobrania

POBIERZ ARTYKUŁ