23 i 24 października 2017 r. przedstawiciele Fibar Group S.A., odebrali Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju za budowę fabryki w Poznaniu oraz tytuł Lidera Innowacyjności. Pierwsza z nagród wręczona została w trakcie II Forum Inteligentnego Rozwoju w Rzeszowie, z kolei druga była efektem wygranej w konkursie organizowanym przez Europe&Emirates Economic Forum.

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju została wręczona już po raz drugi. Jej celem jest wyróżnienie najprężniejszych spółek, które wdrażają innowacyjne rozwiązania na terenie kraju. Wśród laureatów znalazło się również FIBARO, które zostało dostrzeżone przez kapitułę w związku z budową zakładu produkcyjnego w Poznaniu oraz za stosowane w niej innowacyjne technologie.

To dla nas bardzo ważne wyróżnienie, które potwierdza, że budowa zakładu produkcyjnego na terenie kraju to dobra decyzja. Wiemy, jak mało polskich przedsiębiorstw decyduje się na taki krok, ulegając złudnej perspektywie oszczędności związanych z przeniesieniem produkcji poza Polskę.

– komentował Krzysztof Banasiak, wiceprezes Fibar Group S.A., odbierając nagrodę.

Zakład produkcyjny FIBARO zatrudnia w tej chwili ponad 150 pracowników. Na terenie fabryki (1800 m2) powstają wszystkie produkty, które wchodzą w skład portfolio marki FIBARO. W 2016 wyprodukowano tam ponad 665 tysięcy urządzeń, które trafiły na 110 różnych rynków, w tym krajowy.

Niedawno, FIBARO zajęło również pierwsze miejsce w kategorii Innowacyjna Instytucja w Konkursie „Liderzy Innowacyjności – Innovation Awards” organizowanym w trakcie  II Edycji Europe&Emirates Economic Forum. Ideą Forum jest przybliżenie szerokiej współpracy gospodarczej i biznesowej, jak również prezentacja walorów kulturowych środowisk zarówno europejskich, jak i emirackich.

Cieszymy się, że innowacyjne rozwiązania FIBARO znajdują zastosowanie na całym świecie – również w tak dynamicznym i nowoczesnym Państwie jak Zjednoczone Emiraty Arabskie. FIBARO nie podąża za globalnymi trendami.. my je wyprzedzamy.

– mówił w trakcie swojego przemówienia Dominik Malgowski, Head of Sales Middle East & Africa.

Obydwie nagrody świadczą o wysokim zaangażowaniu FIBARO w rozwój na poziomie lokalnym, poprzez inwestycję w poznańską fabrykę oraz skuteczne działania na międzynarodowym, nowoczesnym rynku w zakresie sprzedaży i promocji produktów.

O FIBARO

FIBARO to polska marka działająca w branży Internetu Rzeczy (Internet of Things), dostarczająca rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej.  Produkowany przez firmę System FIBARO, w przeciągu zaledwie kilku lat, zadomowił się na sześciu kontynentach, w przeszło stu krajach, stając się jednym z najbardziej zaawansowanych, bezprzewodowych systemów inteligentnego domu na świecie. FIBARO jest systemem w całości stworzonym, rozwijanym i produkowanym w Polsce – zarówno siedziba, jak i fabryka FIBARO znajdują się w Poznaniu. Firma zatrudnia niemal 350 pracowników. Misją FIBARO jest wzbogacanie życia ludzi na całym świecie poprzez tworzenie komfortowej, przyjaznej i bezpiecznej przestrzeni domowej.

Więcej informacji o firmie i produktach znaleźć można na stronie www.fibaro.com

 

materiały do pobrania
POBIERZ ARTYKUŁ