Po styczniowej premierze linii Walli w kolorze antracytowym, FIBARO prezentuje kolejny element linii inteligentnych i klasycznych gniazd oraz włączników – Walli Controller. To multizadaniowy przycisk, który można instalować w dowolnym miejscu i za jego pomocą wyzwalać sceny lub sterować oświetleniem, roletami czy alarmem za jednym kliknięciem.

Nie da się wszystkiego przewidzieć, ale jest na to sposób

Remont domu lub mieszkania jest bardzo wyczerpujący i każdemu z nas przytrafiły się sytuacje, w których zapomnieliśmy o umieszczeniu, np. dodatkowego gniazdka lub włącznika. Przypominamy sobie o tym błędzie za każdym razem, gdy musimy wstać z łóżka by zgasić światło w sypialni przed pójściem spać. Ingerencja w istniejącą instalację elektryczną bywa kosztowna i wiąże się z kuciem w ścianach, pyłem remontowym i angażowaniem elektryka. Zmiany potrzeb mieszkańców i pojawienie się kolejnego członka rodziny, także mogą wymagać wprowadzenia pewnych udoskonaleń związanych m.in. z komfortem korzystania z urządzeń smart czy jakiegokolwiek zasilanego elektrycznie wyposażenia naszego domu. Na ratunek przychodzi w takich sytuacjach Walli Controller.

Już nikt nie będzie musiał wstawać z łóżka by wyłączyć lub ściemnić światło w sypialni – umieszczenie Walli Controllera z boku szafki nocnej rozwiąże ten problem. Dla przykładu, napisana scena, zautomatyzowana rutyna naszego życia „Dobranoc” pozwoli na wyłączenie (lub przygaszenie) świateł, opuszczenie rolet, a głowica The Heat Controller dostosuje temperaturę w pomieszczeniach na czas naszego zasłużonego odpoczynku.

Wieczór przy ulubionym filmie, nikomu nie chce wstać się z kanapy, a nadchodzi pora opuszczenia wszystkich rolet, żaluzji lub zasunięcie zasłon? Wybrana sekwencja kliknięć (dostępnych jest 8 kombinacji) pozwoli na cieszenie się filmem bez konieczności wstawania z kanapy. Walli Controller przyklejony może zostać pod stolikiem kawowym.

Daj się zaskoczyć możliwościom i uruchom fantazję

Walli Controller może być stosowany do sterowania wieloma typami urządzeń, np. włącznikami, ściemniaczami świateł, roletami. Przy jego pomocy uda nam się dodatkowo uzbroić alarm lub zamknąć bramę wjazdową. Użytkownicy z pewnością docenią także fakt wstępnie przygotowanych trybów, które ułatwią dostosowanie pracy do konkretnego typu sterowanego urządzenia.

FIBARO wprowadzając na rynek Walli Controller nie tylko wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników linii Walli, ale również wszystkim, którzy potrzebowali estetycznego i łatwego w użyciu przycisku do sterowania urządzeniami smart. I to jest najlepsza odpowiedź na te potrzeby.

– mówi Tomasz Jankowski, Dyrektor produktu w FIBARO

Multikontroler może zostać umieszczony wszędzie tam, gdzie brakowało nam do tej pory włącznika. Dzięki samoprzylepnej taśmie możemy go przykleić na ścianie, na blacie biurka, czy stoliku nocnym. Możliwości instalacji/ montażu są praktycznie nieograniczone, a dołączona bateria starczy na ponad 7 tys. kliknięć. Oczywiście istnieje również opcja podłączenia urządzenia bezpośrednio do zasilacza.

Umieszczenie Controllera w pobliżu drzwi wejściowych pozwoli przygotować dom na wyjście. Kliknięcie może spowodować wyłączenie wszystkich świateł czy zasłonięcie rolet zewnętrznych. Możliwości konfiguracyjne są ograniczone tylko do ilości i rodzaju urządzeń znajdujących się obecnie w ekosystemie smart home. Dzięki modułowości systemu FIBARO można dodawać kolejne urządzenia i rozbudować akcje, które wykonywać będzie w naszym imieniu nowy przycisk.

Mieszkańcy domów z pewnością docenią możliwość konfiguracji Controllera, aby pełnił funkcję dodatkowego przycisku (np. przełącznika w instalacji schodowej lub kolejnego przycisku do sterownia światłem), co oznacza, że może włączać i wyłączać jedno źródło światła razem z innym przełącznikiem w sieci Z-Wave. Będzie to też dobre rozwiązanie w garażu czy piwnicy, należy się jednak upewnić, że dostępny będzie zasięg sieci Z-Wave.

Piękna forma i bogate wnętrze

Kompletność linii Walli pozwala utrzymać wizualną spójność w całym domu. Wysokiej jakości design i wyjątkowa faktura materiałów zamknięta jest w formie z wpisanym pierścieniem LED, którego wygląd można wybrać spośród jednego z ośmiu kolorów*. Walli Controller, tak jak cała linia, dostępny jest w kolorze białym oraz antracytowym. Dzięki dostępnym ramkom montażowym** możesz umieścić Controllera obok innej urządzenia z linii Walli zmieniając tylko ramkę ozdobną.

Produkty linii włączników i gniazd Walli dostępne w sprzedaży:
Inteligentne:
FIBARO Walli Switch
FIBARO Walli Dimmer
FIBARO Walli Roller Shutter
FIBARO Walli Controller
FIBARO Walli Outlet type E, type F

Klasyczne (N):
FIBARO Walli N Outlet type E, type F
FIBARO Walli N TV-SAT Outlet
FIBARO Walli N Ethernet Outlet
FIBARO Walli N Outlet USB


*opcja dostępna tylko, gdy Walli Controller podłączony jest do zasilania stałoprądowego
**ramki sprzedawane są oddzielnie