Każdemu z nas, projektując kuchnie, zależy na tym, aby była ona funkcjonalna, użyteczna i przyjazna dla mieszkańców. To niezwykle ważne miejsce w mieszkaniu, dlatego warto sięgnąć po innowacyjne rozwiązania, które zapewnią nam bezpieczeństwo i komfort w kuchni.

Światło, które odmieni Twoją kuchnię

Jednym z kluczowych elementów wyposażenia kuchni, poza innowacyjnym sprzętem AGD jest oświetlenie. Często w kuchniach spotykamy listwy LED, które mogą być zamontowane nad i pod szafkami, a także na powierzchni roboczej. Wykorzystując rozwiązania FIBARO do sterowania listwami LED RGBW w prosty sposób można sterować oświetleniem i zmieniać kolory światła w kuchni według własnych potrzeb. Co więcej można regulować temperaturę oświetlenia, w zależności od pogody panującej na zewnątrz czy pory dnia. Nie trzeba wiele, by przestrzeń w kuchni wypełniły nowe kolory. Wystarczy aplikacja w telefonie, a barwy zaczną się zmieniać.

Gotując w kuchni kluczowa jest na pewno wygoda podczas przygotowywania i spożywania posiłków. Inteligentne rozwiązania dają nam możliwość sterowania urządzeniami głosem lub gestem, dzięki czemu chociażby włączysz światło w kuchni bez konieczności dotykania włącznika, kiedy masz ręce ubrudzone od mąki.

Zadbaj o bezpieczeństwo w kuchni

Bezpieczeństwo to wartość nie do przecenienia. Można je zapewnić, dzięki urządzeniom FIBARO, które  spowodują, że dom będzie reagował na niebezpieczne sytuacje i od razu o nich powiadomi. Jednym z takich urządzeń jest czujnik dymu FIBARO Smoke Sensor. To obowiązkowy gość każdej kuchni – za każdym razem gdy przygotowujemy ulubione dania swojej rodziny, czujnik pilnuje by nie zapomnieć  o pozostawionej potrawie. Jakiekolwiek zagrożenie pożarem szybko zostanie wykryte i zaraportowane w dogodny sposób. Ważną kwestią jest również ochrona przed zalaniem – czujnik zalania FIBARO dzięki zaawansowanej technologii i precyzji, poinformuje o grożącym zalaniu. Umieszcza się go wszędzie tam, gdzie można podejrzewać możliwe nieszczelności, a dostęp do tych miejsc jest bardzo utrudniony. Takim miejscem chociażby zabudowana pralka lub zmywarka. W razie nawet najmniejszych wycieków otrzymamy informację na swój smartfon, dzięki czemu będzie można wezwać fachowca.

Zarządzanie urządzeniami w kuchni i zabezpieczenie przed awarią

W inteligentnej kuchni mamy również możliwość sterowania urządzeniami elektrycznymi. FIBARO Wall Plug to jedno z najbardziej uniwersalnych urządzeń inteligentnego domu. Może obsługiwać niemal każde urządzenie elektryczne zasilane z gniazdka. Dzięki aplikacji mobilnej można włączać urządzenia i monitorować ich pracę, dzięki czemu zdalnie sprawdzimy czy nie zapomnieliśmy wyłączyć któregoś z urządzeń w kuchni.  Inteligentna Wtyczka zadba również o bezpieczeństwo – jeśli lodówka przez dłuższy okres czasu nie będzie pobierała prądu, system wyśle powiadomienie na telefon, dzięki czemu można natychmiast zareagować i nie dopuścić do rozmrożenia produktów czy zalania podłogi.

Realne oszczędności

Inteligentne rozwiązania dają nam możliwość oszczędzania energii. Wystarczy zdecydować się na automatyczne światło, które na podstawie podanych algorytmów włącza się i wyłącza w zależności m.in. od pory dnia czy obecności domowników. To już wpływa na oszczędności rachunków za prąd.

Urządzenia FIBARO posiadają funkcję pomiaru energii. Wraz z możliwością automatycznego odłączania urządzeń, gdy nie są potrzebne, pozwolą wygenerować realne oszczędności. Możemy sprawdzić, które urządzenia kuchenne zużywają najwięcej prądu. Co więcej centrala Home Center 3 Lite może ułatwić również korzystanie z taryfowego rozliczania za zużycie prądu. Za pomocą Wall Pluga włączy ustawioną wcześniej pralkę i zmywarkę dopiero o wyznaczonej porze, tak by rano mieć czyste naczynia i świeżo wyprane, gotowe do rozwieszenia ubrania. Co więcej możemy otrzymać  powiadomienie, gdy skończy się pranie w postaci smsa, maila, lub interaktywnego pusha.

Sterowanie inteligentną kuchnią

Inteligentnymi urządzeniami w kuchni można sterować za pomocą aplikacji mobilnej. FIBARO oferuje również dodatkowe elementy sterujące takie jak np. mobilny włącznik Walli Controller , mobilny przycisk The Button, czy sterowany gestami Swipe. Wystarczy jeden ruch ręki, by zapalić światło w kuchni, bez konieczności dotykania włącznika. A wszystko po to, by jeszcze bardzie ułatwić nam funkcjonowanie w kuchni i sterowanie urządzeniami.

Możliwości inteligentnych rozwiązań dla kuchni jest wiele. Wszystko zależy od domowników, ich potrzeb i stylu życia. Możemy tworzyć odpowiednie scenariusze zdarzeń, które ułatwią nam spędzanie czasu w kuchni. Z jednej strony wszystkie te funkcje mają na celu zwiększenie naszej wygody, z drugiej zaś dbają o nasze bezpieczeństwo i oszczędności.

Chcesz wiedzieć więcej na temat wykorzystania systemu FIBARO w kuchni? Napisz do nas!

Kup Zestaw FIBARO Smart do swojej kuchni w naszym sklepie internetowym MojeFIBARO.pl