Osłony okienne to nie tylko istotny element poprawiający bezpieczeństwo nieruchomości, ale także niepomijalna część architektury budynku oraz wystroju wnętrza. Poprawa wizualnego aspektu może również nieść za sobą dodatkowe korzyści w postaci inteligentnego sterowania. Mając to na uwadze Nice  – wiodący dostawca rozwiązań Home & Building management and Security, we współpracy z wieloletnim partnerem, producentem osłon, firmą ANWIS, uruchomiły pilotażowy cykl spotkań z architektami oraz projektantami wnętrz.

– Z grupą Nice rozpoczęliśmy współpracę ponad dekadę temu. Na przestrzeni lat przeprowadziliśmy wiele projektów i realizacji, zarówno w budownictwie komercyjnym, jak i mieszkaniowym. Automatyczna, inteligentna osłona przeciwsłoneczna ANWIS zautomatyzowana produktami grupy Nice, to produkt kompletny, pozwalający na kompleksowe zarządzanie całym budynkiem. Są to rozwiązania coraz chętniej poszukiwane przez użytkowników na rynku. W tym roku pilotażowo występujemy razem na konferencjach dla architektów i projektantów wnętrz – mówi Krzysztof Paliwoda, Kierownik Sprzedaży Krajowej w ANWIS.

Spotkania odbyły się w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Łodzi. Tematyka naszych prezentacji to „Inteligentne sterowania systemami osłonowymi. Standard czy luksus?”. W trakcie spotkań pokazywaliśmy jak największy przekrój różnego rodzaju osłon wewnętrznych i zewnętrznych sterowanych radiowymi silnikami oraz zarządzanych sterownikami od grupy Nice. Chcieliśmy też pokazać, że skoro automatyczne osłony zewnętrzne są już obowiązującym standardem, to automatyzując także osłony wewnętrzne, można wszystko prosto zintegrować za pomocą naszych rozwiązań. Wygodną obsługę zapewnia możliwość tworzenia indywidualnych scenariuszy – mówi Wojciech Jankowski, Dyrektor Marketingu FIBARO – marki Nice. „Użytkownik potrzebuje dziś kompleksowej oferty, gotowego produktu. Szuka osłony przeciwsłonecznej która jest jednocześnie automatyczna i inteligentna. Dlatego współpraca na linii elero, Fibaro oraz Anvis  stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie konsumenta i dzięki tej współpracy jesteśmy w stanie za pośrednictwem architektów oraz projektantów wnętrz trafić prosto w potrzeby użytkownika”. – mówi Wojciech Jankowski

Kluczowe cele strategicznej współpracy na najbliższe miesiące to promocja automatycznych, inteligentnych systemów ochrony przeciwsłonecznej firmy ANWIS. Nice występuje w tym przypadku w charakterze dostawcy godnej zaufania technologii. Z myślą o wszystkich osobach zajmujących się zawodowo projektowaniem wnętrz przygotowano stronę internetową na temat osłon przeciwsłonecznych ANWIS. Dostępna jest ona pod adresem https://anwis.pl/dla-architekta.