Urządzenia FIBARO dzięki współpracy z koreańskim producentem elektroniki zostały zintegrowane z platformą IoT – SmartThings. Takie połączenie umożliwia skojarzenie urządzeń FIBARO ze sprzętem innych producentów korzystających z platformy Samsunga.

Samsung SmartThings to obecnie jedna z najbardziej popularnych platform IoT w branży. Producenci mają możliwość zaoferowania swoim klientom sprzętu współpracującego nie z jedną, a wieloma markami, co pozwoli jeszcze lepiej wykorzystać potencjał smart home w codziennym użytkowaniu.

Współpraca z Samsungiem i obecność produktów FIBARO na platformie SmartThings daje praktycznie nieograniczone możliwości rozbudowy systemu o funkcjonalności, które dostarczane są przez urządzenia FIBARO. Integracja ta jest świetnym przedsięwzięciem przynoszącym korzyść zarówno producentom, jak i samym użytkownikom. Platforma SmartThings obecna jest na ponad 200 rynkach na świecie. Daje to możliwość ekspansji i oferowania produktów FIBARO nowym klientom. Nie możemy zapominać także o stale rosnącym rynku, wzroście wymagań użytkowników oraz o projektach realizowanych przez telecomy, dlatego też wejście we współpracę z Samsungiem jest dla nas tak ważne.

– tłumaczy Krzysztof Banasiak, Członek Zarządu FIBARO.

Platformy FIBARO czy SmartThings pozwalają sprawować kontrolę nad domem za pośrednictwem m.in. mobilnej aplikacji. Rozwiązanie to jest rozbudowaną infrastrukturą zdolną do integracji urządzeń w branży IoT. Użytkownicy dostają do rąk wyjątkowe narzędzie, które przemieni ich dom w innowacyjną, bezpieczną i przyjazną przestrzeń służącą odpoczynkowi i spełnianiu ich potrzeb. Od teraz użytkownicy platformy od Samsunga mają okazję skorzystać także z urządzeń FIBARO, które współpracować mogą z inteligentnymi zamkami, termostatami czy klimatyzacją i są obecne na platformie koreańskiego producenta https://www.smartthings.com/products/.

Dzięki integracji urządzeń od FIBARO ze SmartThings znacznie poszerzają się możliwości inteligentnego domu. Użytkownicy zyskują do dyspozycji dodatkowe funkcje z obszarów m.in. bezpieczeństwa, rozrywki, oświetlenia czy kontroli klimatu. Dla przykładu, gdy Motion Sensor FIBARO wykryje ruch w danym pomieszczeniu, automatycznie dostosuje grzanie lub chłodzenie wnętrza, w tym samym czasie, dzięki obecności w SmartThings producenta inteligentnych zegarków – wysłane zostanie odpowiednie powiadomienie o tym fakcie. Kolejną przydatną funkcją jest kontrola zużycia energii elektrycznej za pomocą mikromodułów oraz FIBARO Wall Plug zintegrowanych z platformą SmartThings, a co za tym idzie, daje możliwość generowania oszczędności w domowym budżecie.

Dzięki połączeniu możliwości oferowanych przez FIBARO i Samsunga użytkownik będzie mógł także kontrolować sprzęty AGD/RTV tej marki, zyskując tym samym jeszcze szersze możliwości działania i użytkowania tych produktów na co dzień.

Możliwości systemu są tak duże, że będzie ograniczać nas tylko wyobraźnia. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości użytkownicy będą mogli za pośrednictwem aplikacji włączyć ogrzewanie w samochodzie, sprawdzić poziom paliwa czy oleju albo ciśnienie w oponach. Już dziś wśród zintegrowanych ze SmartThings marek znaleźć można Teslę czy Subaru. Wierzymy w dalszy rozwój tej platformy oraz kolejnych projektów realizowanych z Samsungiem. SmartThings bardzo dynamicznie idzie na przód. Cieszę się, że FIBARO jest integralną częścią tych zmian

– dodaje Krzysztof Banasiak.

W tej chwili FIBARO zintegrowało ze SmartThings następujące urządzenia:

  • Motion Sensor,
  • Door/Window Sensor,
  • Dimmer 2,
  • Single Switch,
  • Double Switch,
  • Wall Plug,
  • Flood Sensor,
  • CO Sensor.

Lista wciąż się powiększa o kolejne produkty.

Pobierz informację prasową

Pobierz