FIBARO oferuje szereg produktów i rozwiązań, które znajdą zastosowanie w różnych pomieszczeniach naszego domu lub mieszkania i sprawią, że stanie się ono bardziej bezpieczne, komfortowe i służyć będzie jego mieszkańcom. Czujniki ruchu oraz otwarcia i zamknięcia drzwi lub okien przydają się w każdym pomieszczeniu, nie tylko w razie włamania, ale również znacząco mogą podnieść nasz komfort życia. Inteligentne zarządzanie bramami ułatwi codzienne życie nie tylko domownikom, ale także każdemu, kto zechce przekroczyć granicę inteligentnego domu.

Urządzenia FIBARO mogą być wykorzystywane do sterowania roletami i żaluzjami czy dostępem do posesji, a także trzymania straży nad bezpieczeństwem domu i niezliczonej ilości innych zastosowań.

Rozpoczęcie dnia może być bardzo trudne, jednak odpowiednie zintegrowanie centrali FIBARO Home Center 2 oraz Roller Shuttera 3 pozwoli na wstawanie wraz ze wschodzącym słońcem. Certyfikowany Instalator FIBARO zaprojektuje scenę „poranek” w ten sposób, aby rolety w całym domu podnosiły się zgodnie z godziną wschodu słońca, którą to informację pobiera centrala. Dzięki temu każdy poranek nie będzie już walką o kolejne minuty snu, a użytkownik zacznie dzień z uśmiechem na twarzy, gotowy na kolejne wyzwania nadchodzącego dnia.

Kwestie bezpieczeństwa zdrowia i posiadanego mienia jest dla każdego bardzo istotna. By uniknąć szkód wywołanych przez bardzo silny wiatr i burzę czy niespodziewany deszcz i dostanie się wody do mieszkania, zintegrowana stacja pogodowa wyśle odpowiedni sygnał do centrali FIBARO, a wtedy wszystkie okna i rolety w mieszkaniu zostaną zamknięte dzięki Roller Shutterowi. W okresie jesienno-zimowym podnoszone są wielokrotnie ostrzeżenia o niebezpieczeństwie płynącym z powodu tlenku węgla. Dzięki CO Sensorowi od FIBARO, który wykryje podwyższony poziom tego bezwonnego gazu, Roller Shutter 3 otworzy okna we wszystkich pomieszczeniach doprowadzając do wymiany powietrza. Tym samym domownicy dostają jasny sygnał by sprawdzić instalację grzewczą w swoim domu.

Jak widać, system FIBARO to nie tylko oszczędności w domowym budżecie i piękny, organiczny design, to także (a może przede wszystkim) dbałość o życie i bezpieczeństwo domowników. Zazwyczaj, kiedy wyjeżdżamy na dłużej, opuszczamy dom w pośpiechu, a przecież należy wykonać tyle czynności, aby myśl o niezabezpieczonym dobytku, nie popsuła nam wakacji. Jednym kliknięciem możliwe jest uzbrojenie alarmu przeciwwłamaniowego, jednoczesne zamknięcie wszystkich rolet, żaluzji i bram.

System inteligentnego domu FIBARO prowadzi także do realnych oszczędności w domowym budżecie. Zarówno latem jak i zimą dbamy o komfort cieplny w pomieszczeniach naszego domu. Gdy użytkownik wyjdzie z domu, np. do pracy, rolety w domu automatycznie się opuszczą a klimatyzacja lub ogrzewanie (w zależności od pory roku) przejdzie w stan pasywny. Jest to bardzo prosty przykład tego, jak smart home FIBARO pomaga zaoszczędzić na energii elektrycznej czy ogrzewaniu. Takie, zdawać by się mogło, małe udoskonalenia w naszym codziennym życiu doprowadzają do realnych korzyści.

Opuszczenie rolet to bardzo prosta czynność, jednak nikt nie lubi tego robić, gdy zajął już idealne miejsce na kanapie. Smart home FIBARO umożliwia sterowanie domem dzięki asystentom głosowym, z poziomu aplikacji FIBARO Home Center czy dzięki odpowiednio zaprogramowanemu urządzeniu Keyfob. Jedno naciśnięcie i możliwe jest opuszczenie rolety by cieszyć się filmem nie opuszczając wygodnej kanapy.

Zarządzanie bramami i roletami inteligentnego domu FIBARO to nie tylko kontrola dostępu do domu, to także ochrona przed przykrymi skutkami szkód wywołanymi przez siły natury. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy rolety zostały opuszczone lub okna zamknięte, gdy zaskoczy nas deszcz– możemy sprawdzić to na aplikacji FIBARO – z dowolnego miejsca na świecie. Te wszystkie możliwości oferuje system FIBARO.