W siedzibie firmy Verdon – Partnera Handlowego Nice i FIBARO z Rzeszowa odbyła się prezentacja zawodników wchodzących w skład Verdon Racing Team w sezonie 2023. Podpisana została także umowa o współpracy z klubem Stal Rzeszów oraz przedstawiono plan promocyjny akcji Bezpieczna Budowa w województwie podkarpackim.

– Miniony rok miał być naszym ostatnim w sporcie żużlowym, ale ponownie powtórzył się stały scenariusz. Przyszedł luty, marzec, zawodnicy powoli wyjeżdżają na tory żużlowe w Europie i znów ulegliśmy i postanowiliśmy zaangażować się w ciekawą inicjatywę, razem z naszymi przyjaciółmi z Nice i FIBARO – przywitał wszystkich gości Arkadiusz Staniek, właściciel firmy Verdon, jednocześnie prezentując zawodników, którzy będą w 2023 roku reprezentować firmę Verdon na torach żużlowych na całym świecie. – W tym roku, dzięki wydatnemu wsparciu prezesa zarządu Nice Polska oraz FIBARO, Pana Adama Krużyńskiego, w skład Verdon Racing Team wchodzą Wiktor Lampart oraz Fraser Bowes. Jesteśmy firmą lokalną z Rzeszowa, a Wiktor Lampart jest obecnie jednym z najlepszych, aktywnych wychowanków Stali Rzeszów, który w tym roku będzie zdobywał punkty dla KS Toruń – dodał Staniek.

– Bardzo cieszę się, że mogę być częścią tego projektu. W tym roku jeszcze w lutym udało mi się wyjechać na tor. Nigdy wcześniej w karierze nie miałem ku temu okazji. Myślę, że wszystko w moim teamie jest już praktycznie gotowe i nie mogę doczekać się pierwszych sparingów, a następnie meczów – zauważył Wiktor Lampart, który w ubiegłym roku rozpoczął budowę swojego domu i staje przed wieloma wyzwaniami, które pomagają rozwiązać mu jego sponsorzy. – Projekt mojego domu jest generalnie standardowy, ale cieszę się, że trafiłem do firmy Verdon, bo dzięki temu razem z moją partnerką nie mieliśmy problemów z wyborem odpowiednich okien czy drzwi. A na tym etapie inwestycji to były dla nas kluczowe decyzje – dodał Lampart, który z zainteresowaniem przysłuchiwał się prezentacji urządzeń smart dostępnych w ramach akcji Bezpieczna Budowa. Verdon to jedna z firm biorących udział w ogólnopolskiej kampanii. Osoba budująca dom, korzystając z rozwiązań proponowanych przez FIBARO, ma możliwość zdalnego monitoringu swojego placu budowy oraz sterowania roletami, żaluzjami czy bramami garażowymi z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji Yubii. Więcej informacji na temat akcji dostępnych jest na stronie www.bezpiecznabudowa.com.pl.

Drugim zaprezentowanym zawodnikiem w Verdon Racing Team został Australijczyk Fraser Bowes, dla którego będzie to kolejny rok współpracy z firmą Verdon. – Poprzedni rok wiele mnie nauczył. Do wszystkiego podchodziłem zbyt nerwowo. W tym roku zupełnie zmieniam swoje podejście i myślę, że dzięki temu zobaczycie dużą poprawę w moich występach. Będę skupiał się na rozgrywkach PGE Ekstraligi U24 oraz, być może w trakcie sezonu, pojawi się szansa występów na torach drugoligowych – zauważył Bowes, który wyleczył wszystkie urazy z ubiegłego roku i jest w pełni przygotowany do sezonu.

Przy okazji prezentacji Verdon Racing Team podpisana została również umowa o współpracy między firmą Verdon a Stalą Rzeszów. Jest to powrót do współpracy po pewnym okresie przerwy. – Cieszę się, że rozpoznawalne marki wracają do rzeszowskiego speedwaya. Staramy budować się rozsądnie klub, który ma duże ambicje. Sport jest jednak nieprzewidywalny i poprzedni sezon nauczył nas pokory. Dziękuję marce Verdon, która dzięki swoim działaniom na rynku lokalnym jest wśród kibiców kojarzona jako Nice Rzeszów, za zaufanie, bo z takimi uznanymi partnerami nasze marzenia sportowe mogą zostać zrealizowane w najbliższej przyszłości – zauważył Łukasz Rojek, Prezes Klubu.

Po zakończeniu konferencji wszyscy zainteresowani mogli udać się na jedną z przykładowych inwestycji w województwie podkarpackim obsługiwanych przez firmę Verdon w zakresie automatyzacji budynkowej oraz osłon okiennych, aby przekonać się na własne oczy, w jaki sposób wykorzystać rozwiązania oferowane przez FIBARO i Nice w praktyce. Salon Verdon zlokalizowany jest w Rzeszowie przy ulicy Zagłoby 8. W showroomie można znaleźć szerokie portfolio okien, drzwi, bram garażowych oraz urządzeń smart.