FIBARO jako jedno z  wielu przedsiębiorstw zostało wytypowane do reprezentowania polskiego pawilonu na Expo 2020 Dubai. Jest to jedyna firma z branży smart home, która znalazła się na wystawie „Poland. Spirit of ingenuity”.

Firma FIBARO została wybrana w procesie konsultacji Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii jako przedsiębiorstwo wyróżniające się nowoczesnym designem produktów i produkcją realizowaną w całości w Polsce – w Wysogotowie pod Poznaniem.

Expo 2020 Dubai to pierwsza taka światowa wystawa na Bliskim Wschodzie. Hasło przewodnie naszego kraju to „Polska. Kreatywność inspirowana naturą”. Polski pawilon podzielony został na 5 stref, które przedstawiają historię Polski w 5 różnych kategoriach. Bardzo spektakularna jest wystawa „Poland. Spirit of ingenuity” – poświęcona największym polskim sukcesom z obszarów nauki, kultury i turystyki. Nośniki multimedialne i artefakty zostały zatopione w drewnianej rzeźbie przestrzennej prezentującej różne motywy tematyczne. To właśnie tam zaprezentowany został flagowy produkt FIBARO – Flood Sensor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czujnik Flood Sensor to inteligentne zabezpieczenie przed zalaniem. Jest w stanie wykryć najmniejszą nieszczelność już na bardzo wczesnym etapie i wysłać powiadomienie na smartfon użytkownika. Połączony z elektrozaworem może odciąć dopływ wody, co skutecznie ogranicza koszty związane z zalaniem. Teleskopowe nóżki umożliwiają dopasowanie do nierównej powierzchni. Jego obudowa sprawia, że Flood Sensor jest praktycznie niezatapialny – unosi się na powierzchni wody i kontynuuje pracę.

Bezprzewodowy czujnik posiada inspirowany naturą kształt kropli wody przez co doskonale wpisuje się w ideę wystawy. Minimalistyczny design i niewielkie rozmiary pozwalają na dopasowanie do każdego wnętrza, stąd jest chętnie wybierany nie tylko przez klientów, ale i projektantów wnętrz.

Oprócz wystaw odwiedzający Expo 2020 Dubai mogą wziąć udział w serii koncertów, pokazów, warsztatów nawiązujących do polskiej kultury i sztuki i organizowanych każdego dnia. Szczegółowy plan wydarzeń znajduje się tutaj. Wystawa potrwa do końca marca 2022.