Sterowanie urządzeniami grzewczymi i klimatyzacją to już nie tylko wygoda, ale i konieczność. Rozsądne gospodarowanie energią i odpowiedzialność ekologiczna to kierunek, w którym wszyscy powinniśmy zmierzać. Jako globalna marka FIBARO pragnie dostarczać swoim klientom na całym świecie rozwiązania, które są sprawdzone i kompatybilne z ich systemem smart home.

Dlatego właśnie rozpoczyna współpracę z Airzone firmą specjalizującą się w opracowywaniu i produkcji systemów sterowania ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją (HVAC).  Ich urządzenia sterujące są łatwe do zaprogramowania, codziennej kontroli i wydajne – korzystają z nich zarówno klienci indywidualni jak i hotele, kliniki czy biura.

Umowa ta stanowi dla Airzone kolejny kamień milowy w naszym strategicznym celu, jakim jest wyposażenie wszystkich systemów grzewczych i klimatyzacyjnych w elementy sterujące, zapewniając w ten sposób optymalny komfort przy minimalnym zużyciu energii. Współpraca z FIBARO wpisuje się również w obowiązujący trend dekarbonizacji systemów grzewczych w budynkach. Dostarczając energooszczędne sterowniki do systemów pomp ciepła, rozwiązania Airzone i FIBARO wspierają przechodzenie na bardziej zrównoważone i przyjazne dla środowiska budynki, przyczyniając się do czystszej i bardziej ekologicznej przyszłości – mówi Jade Borgetto, koordynator ds. marketingu Airzone.

Aidoo to linia termostatów Z-Wave, które umożliwiają użytkownikom zdalne sterowanie systemami HVAC za pomocą smartfonów lub tabletów. Termostaty zostały zaprojektowane tak, aby były kompatybilne z szeroką gamą systemów HVAC i są wyposażone w takie funkcje, jak programowalne harmonogramy, alarmy temperaturowe czy raporty zużycia energii. W dystrybucji FIBARO pojawi się 13 typów kontrolerów przeznaczonych dla klimatyzatorów różnych marek. Można je będzie niebawem kupić w oficjalnej dystrybucji FIBARO.

 Integracja i komplementarność to kluczowe wartości w branży automatyki domowej. Na rynku dostępne są tysiące rozwiązań i urządzeń – tworzonych z pasją przez specjalistów, dopasowanych do potrzeb ich klientów – a ponieważ przeanalizowanie ich wszystkich jest prawie niemożliwe, konieczna jest współpraca z tymi najlepszymi. Właśnie dlatego Airzone Aidoo to właściwy wybór – niezawodny kontroler Z-Wave AC, który z łatwością może się stać częścią ekosystemu FIBARO.  – mówi Paweł Skorupski, Product Owner FIBARO.