FIBARO zostało nagrodzone przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w konkursie „i-Wielkopolska – innowacyjni dla Wielkopolski” w kategorii „Inteligentne Specjalizacje dla Wielkopolski, Rozwój oparty na ICT”. Producent smart home jest jedną z czterech firm, które wyróżniono tą nagrodą w edycji 2019.

FIBARO to wywodzący się z Poznania producent systemu i rozwiązań dla inteligentnego domu, którego produkty obecne są na sześciu kontynentach. System FIBARO jest wykorzystywany nie tylko w domach i mieszkaniach, ale także na uczelniach, w szpitalach, biurach czy w hotelach. Misją firmy jest ułatwienie ludziom życia i podniesienie jego komfortu. Inteligentny dom w wydaniu FIBARO to nie tylko wygoda, ale także bezpieczeństwo domowników, ochrona przed włamaniami, pożarami, zalaniami, zagrożeniem życia czy wreszcie oszczędności i niższe zużycie energii.

FIBARO od początku istnienia skupiało kluczową część swojej działalności w Wielkopolsce, a od 2019 roku skoncentrowało swój proces projektowo-produkcyjny w Parku Technologicznym FIBARO w Wysogotowie pod Poznaniem. To tam powstają inteligentne urządzenia, które trafiają nawet na najodleglejsze rynki świata. Także tam powstała przełomowa centrala do zarządzania inteligentnym domem – Home Center 3, która nie tylko jest najbardziej zaawansowaną centralą tej klasy na rynku, ale i potrafi sprawnie zarządzać inteligentnymi urządzeniami komunikującymi się w różnych protokołach. To oznacza, że użytkownik może sterować urządzeniami różnych producentów, wykorzystując jedną aplikację FIBARO.

Konkurs o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „ i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” organizowany jest od 2007 roku. Ubiegłoroczna edycja obejmowała dwie kategorie: opartą na inteligentnych specjalizacjach dla Wielkopolski oraz wykorzystaniu najnowszych technologii, wpisujących się w globalne trendy. Celem konkursu „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” jest promocja firm z regionu, które stworzyły, stosują innowacyjne rozwiązania i wdrożyły je w praktyce. FIBARO, funkcjonując w jednej z najbardziej innowacyjnych branż, jest firmą działającą na rzecz rozwoju regionu. FIBARO zatrudnia około 400 osób, korzysta z lokalnych dostawców i angażuje się w projekty edukacyjne.