Miło nam poinformować o rozpoczęciu współpracy z Yale, wiodącym dostawcą rozwiązań do zabezpieczania domów oraz mieszkań. Działająca na rynku od 183 lat firma Yale dostarcza swoim klientom rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa ludzi, obiektów oraz przedmiotów, które mają dla nas szczególne znaczenie. Z rozwiązań skorzystały już miliony domów oraz przedsiębiorstw na całym świcie. W swoim portfolio produktowym Yale oferuje takie rozwiązania jak systemy alarmowe, mechaniczne oraz inteligentne zamki, sejfy i zamki szafkowe. Yale jest częścią grupy ASSA ABLOY, globalnego lidera z zakresu kontroli dostępu.

Korzystaj z wygody bezkluczowego dostępu

Użytkownicy systemu FIBARO mogą teraz zarządzać i wygodnie kontrolować inteligentne zamki Yale Smart Lock bezpośrednio z aplikacji Yubii. Integracja pozwala na łatwe sterowanie zamkami takimi jak Yale Linus® Smart Lock, sprawdzanie stanu otwarcia lub zamknięcia drzwi i poziomu naładowania baterii zamka z poziomu aplikacji.

Dodatkowo posiadacze systemu FIBARO mogą automatycznie rozbroić system alarmowy w momencie otwarcia inteligentnego zamka lub uzbroić system, gdy tylko zamek Yale zostanie zamknięty. Z poziomu aplikacji Yubii można sprawnie pogrupować znajdujące się w systemie inteligentne zamki, by przy pomocy jednej akcji wszystkie otwierały lub zamykały się jednocześnie, gdy zdefiniowane wcześniej warunki zostaną spełnione. Można na przykład ustawić poszczególne grupy zamków, by otwierały lub zamykały się automatycznie o wybranej porze lub by otwierały się samodzielnie w przypadku wykrycia zagrożenia.

Zamki Linus® wprowadzają do ekosystemu FIBARO nowe bezkluczowe rozwiązania z zakresu kontroli dostępu. Od teraz można łatwo nadawać dostęp do nieruchomości dla przyjaciół, członków rodziny lub zaufanych usługodawców takich jak ekipy sprzątające lub kurierzy, nawet gdy przebywamy z dala od domu. Wystarczy wykorzystać zintegrowany domofon lub kamerę IP, by sprawdzić kto czeka pod drzwiami i natychmiast nadać dostęp do inteligentnego zamka z poziomu aplikacji Yubii.

Utrata dostępu do domu jest głównym powodem, dla którego użytkownicy smart home mogą obawiać się korzystania z inteligentnych zamków. Na szczęście z FIBARO problem ten zostaje rozwiązany. Posiadacze systemu smart home mogą też otrzymywać w czasie rzeczywistym powiadomienia na telefon dotyczące stanu inteligentnego zamka w momencie, gdy zamek jest niedostępny lub poziom naładowania baterii jest niski.

Łatwość tworzenia automatyzacji

Sterowanie automatyką domową może być jeszcze łatwiejsze przy pomocy scenariuszy. Z poziomu aplikacji Yubii możliwe jest tworzenie scenariuszy grupujących poszczególne systemy alarmowe, oświetlenie, rolety, bramy wjazdowe i garażowe, systemy ogrzewania i klimatyzację. W takiej sytuacji inteligentny zamek Yale może zostać wykorzystany jako wyzwalacz w momencie wykrycia przez system jego otwarcia/zamknięcia. Można np. zaprogramować, by oświetlenie i klimatyzacja wyłączyły się automatycznie w momencie zamknięcia zamka, tym samym redukując zużycie energii w domu i ułatwiając zarządzanie posiadłością.

FIBARO i ekosystem Yale

Współpraca nie ogranicza się wyłącznie do inteligentnych zamków. Użytkownicy FIBARO mają teraz do dyspozycji liczne urządzenia zabezpieczające z ekosystemu Yale, takie jak inteligentny sejf i zamek szafkowy, które mogą być sterowane z poziomu aplikacji Yubii.

Zdalna kontrola smart zamkami i schowkami będzie niezwykle przydatna dla osób, które zajmują się nieruchomościami na wynajem. Od teraz właściciele systemu FIBARO mogą zaoferować odwiedzającym wygodniejszy dostęp do wszelkich kosztowności lub ważnych dokumentów znajdujących się w inteligentnym sejfie. Dodatkowo właściciele nieruchomości mogą schować rzeczy osobiste, środki czyszczące lub sprzęt z dala od gości i wyłączyć dostęp do poszczególnych obszarów lub pomieszczeń z użytku publicznego.


Nowa integracja pomiędzy FIBARO i Yale będzie dostępna w pięciu krajach europejskich – Polsce, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii oraz Francji.