W dniu 29 grudnia 2023, nastąpiło formalne połączenie spółek Fibar Group i Nice-Polska działających wspólnie w ramach Grupy Nice. W wyniku tego strategicznego działania, Nice-Polska staje się sukcesorem prawnym Fibar Group (spółka przejmowana), otwierając nowy rozdział w historii obu przedsiębiorstw. To istotny krok w historii spółek, którego szczegóły chcielibyśmy przybliżyć również naszym klientom.

Formalne połączenie oznacza, że Nice-Polska wstąpiła we wszystkie prawa i obowiązki Fibar Group, stając się sukcesorem prawnym. W praktyce oznacza to kontynuację bieżącej działalności Fibar Group w ramach Nice-Polska.

Konsolidacja Fibar-Group i Nice Polska to działanie zgodne z globalną strategią Grupy Nice, która dąży do utworzenia jednej wspólnej firmy na rynkach, gdzie działają różne przedsiębiorstwa. Podobne działania podejmowane są już m.in. w Brazylii i USA. Zmiana otwiera przed nami nowe możliwości, nową perspektywę i poczucie pełnej przynależności do świata Grupy NICE, zgodnie z filozofią Grupy kryjącą się pod mottem: „One Team, One Mission, One Company”

– mówi Adam Krużyński, Członek Zarządu Nice-Polska i Prezes Zarządu Fibar Group. 

Głównym celem transakcji, jest uporządkowanie struktury Grupy i efektywne wykorzystanie synergii i wspólnego rozwijania nowych technologii. Plany i ambicje Grupy Nice oznaczają wiele ciekawych zadań i projektów w nadchodzących latach, przede wszystkim związanych z rozwojem Home Management Solutions. Grupa Nice nieustannie wzbogaca swoją ofertę produktową oferując klientom coraz bardziej kompleksowe rozwiązania w zakresie automatyki domowej, Home Security oraz Smart Home. Poszerzając portfolio swoich produktów Nice realizuje swoją misję, odpowiadając na coraz bardziej wymagające potrzeby rynku w zakresie dostarczania innowacyjnych rozwiązań, czyniących życie łatwiejszym i wygodniejszym.

 

Co zmiana oznacza dla użytkowników systemu marki FIBARO?

  • Potencjalni nabywcy systemu automatyki mogą spodziewać się rozbudowania i uatrakcyjnienia oferty – rozwój produktów, kompleksowa obsługa.
  • Ciągły rozwój kategorii Nice Home Management, która obejmuje inteligentne technologie i zintegrowane rozwiązania dla całego domu, umożliwiające monitorowanie i kontrolowanie różnych obszarów domu, oferując klientom pełną komplementarność systemu smart home.
  • Brak zmian formalnych.
  • Dostępność dwóch linii produktowych w kategorii smart home: marki FIBARO i marki Nice.

Co zmiana oznacza dla Partnerów biznesowych FIBARO?

  • Produkcja urządzeń smart home marki FIBARO i marki Nice będzie realizowana w Nice-Polska Oddział Wysogotowo.
  • Nazwa producenta produktów marki FIBARO zmienia się na Nice-Polska Sp. z o.o.
  • Zmiana danych sprzedawcy – na wszystkich dokumentach sprzedaży pojawią się dane Nice-Polska Sp. z o.o., ul. Parzniewska 2a, 05-800 Pruszków, NIP: 952-12-40-786.

Konsolidacja Fibar Group i Nice-Polska ma przynieść korzystny efekt, w szczególności w zakresie efektywności biznesowej, wsparcia bieżącej działalności poprzez zwinną współpracę połączonych zespołów, a także podniesienie jakości usług świadczonych klientom biznesowym i Partnerom obu firm w Polsce.