Wychodząc naprzeciw stale rosnącej popularności asystentów głosowych i komunikatorów internetowych, FIBARO stworzyło nową funkcję dla swojego systemu. FIBARO Smart Home BOT (FIBOT) umożliwia zarządzanie inteligentnym domem dzięki aplikacji Facebook Messenger.

FIBOT jest odpowiedzią na rosnącą popularność asystentów głosowych i komunikatorów internetowych, bez których wielu ludzi nie wyobraża już sobie codziennego funkcjonowania. Teraz użytkownicy systemu FIBARO, będą mogli porozmawiać na Messengerze nie tylko ze znajomymi, ale także z własnym mieszkaniem. FIBARO Smart Home Bot to kolejne rozwiązanie przygotowane przez FIBARO, które ma na celu pozwolić użytkownikom na jeszcze bardziej intuicyjne sterowanie inteligentnym domem.

Rozmowa ze Smart Home jak rozmowa z przyjacielem

Nowatorskie narzędzie FIBARO Smart Home Bot pozwala sterować systemem FIBARO z poziomu popularnego komunikatora internetowego. Do rozpoczęcia obsługi urządzeń nie potrzeba pobierać żadnego dodatkowego oprogramowania ani przeprowadzać aktualizacji systemu. W celu komunikowania się ze swoim mieszkaniem potrzebna jest jedynie centrala Home Center 2 lub Home Centre Lite, konto FIBARO ID i oczywiście założony profil na Facebook Messanger.  Rozwiązanie od FIBARO funkcjonuje dzięki udostępnionych przez Facebook’a mechanizmach działania specjalnych botów opartych o sztuczną inteligencję i zaawansowane NLP (Natural Language Processing). Dzięki temu nasza rozmowa z mieszkaniem do złudzenia może przypominać zwykłą konwersację ze znajomym.

Jeszcze nie tak dawno rozmawianie z domem było możliwe jedynie w książkach i filmach science-fiction. Dzisiaj swobodne wydawanie poleceń, nawet na odległość, stało się faktem. Sterowanie mieszkaniem za pośrednictwem Messenger’a  pozwala na sprawdzenie np. czy zamknięte są okna, poziomu temperatury czy zmianę natężenia światła. Wystarczy zadać FIBARO Smart Home Bot pytanie lub użyć jednej z komend dostępnych na stronie FIBARO. Są to krótkie polecenia i zapytania, takie jakie stosujemy w normalnej komunikacji np. „Czy światło w łazience jest wyłączone? Jaka jest temperatura? Włącz ogrzewanie.” W odpowiedzi nasz dom odeśle nam informacje o jakie pytamy lub potwierdza, że zadanie jakie mu wyznaczyliśmy, za pośrednictwem Messenger’a, zostało wykonane. W tej chwili komunikacja z domem odbywa się w języku angielskim, podobnie jak w przypadku asystentów głosowych, jednak FIBARO nie wyklucza, że w przyszłości rozbuduje bazę obsługiwanych języków.

materiały do pobrania
POBIERZ ARTYKUŁ