Jak co roku FIBARO było obecne na targach IFA w Berlinie w dniach 31 sierpnia – 5 września. Podczas kilku dni intensywnej pracy zaprezentowaliśmy aż sześć nowości.

Najważniejszym punktem tegorocznych targów była premiera Smart Implant, który ożywia m.in. old-schoolowe urządzenia nadając im cząstkę smart. Dzięki temu, nie trzeba pozbywać się starego magnetowidu, amplitunera czy gramofonu. Dzięki rozwiązaniu od FIBARO można na nowo wrócić np. do kaset VHS, zakurzonych winyli czy innych sprzętów, do których wciąż mamy spory sentyment.

FIBARO chcąc przyciągnąć na stoisko dziennikarzy i influencerów rozesłało zaproszenia w formie…kaset VHS. Liczyliśmy, że forma zaproszenia wzbudzi zainteresowanie. Rzeczywistość przerosła jednak nasze oczekiwania! Twitter zalały tweety ze zdjęciami kaset i bardzo pozytywnymi komentarzami zaproszenia. Finalnie, tylko dwóch dziennikarzy wykazało się skutecznością w poszukiwaniu działającego magnetowidu, co zostało w specjalny sposób przez nas docenione 😊 Pozostali mogli zeskanować QR kod i odtworzyć nagranie na kanale YouTube FIBARO.

FIBARO zaprosiło na IFA blogerów z Technostrefa, którzy przygotowali relację z tegorocznych targów. Możecie je zobaczyć na naszym kanale YouTube. Technostrefa zorganizowała także konkurs, którego zadaniem było zaproponowanie, jaki analogowy produkt powinien być smart. Wygrał…smart kran 😉

Poza Smart Implantem, nowymi produktami zaprezentowanymi na IFA były The Heat Controller w wersji Apple HomeKit oraz aplikacja FIBARO Installer App. Odwiedzający IFA mogli również jako pierwsi zobaczyć produkty, nad którymi jeszcze pracujemy, jak np. RGBW Set, Roller Shutter 3 oraz Syrena. Więcej informacji o nowościach od  FIBARO można zobaczyć tutaj i tutaj.

Nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zarówno mediów, partnerów jak i odwiedzających targi. Targi IFA 2018 to był czas bardzo udanych spotkań, inspirujących rozmów i planów na przyszłość zarówno FIBARO jak i całej branży.

Pojawiło się już mnóstwo publikacji w mediach. Ich wartość w Polsce to już ponad 575 tys. złotych. Poniżej niektóre z nich:

Podziękowania i gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie prezentacji FIBARO na IFA 2018!