FIBARO uruchamia Strefę Marek i staje się oficjalnym dystrybutorem inteligentnych rozwiązań MCOHome, Eutonomy, SALTO i HMS.  

FIBARO jako globalny producent bezprzewodowych systemów inteligentnego domu w odpowiedzi na potrzeby dystrybutorów, instalatorów, jak i użytkowników, rozwija nowy obszar swojej działalności. Firma podjęła decyzję o nawiązaniu współpracy z liderami branżowymi, których znakomicie zintegrowane z Systemem FIBARO rozwiązania znacząco poszerzają jego możliwości. To dopiero początek planów rozwojowych. Firma zapowiada dołączenie do oferty rozwiązań kolejnych marek.  

Po analizie obecnej oferty urządzeń smart home różnych producentów uznaliśmy, że istnieją na rynku rozwiązania godne zaufania, przetestowane przez certyfikowanych instalatorów FIBARO jako uzupełnienie naszej oferty

– mówi Adam Krużyński, CEO FIBARO.

Proces projektowania, prototypowania i testowania nowych urządzeń jest procesem bardzo kosztownym, a jednocześnie w świecie Internetu rzeczy wymagałby połączenia kompetencji z bardzo odległych dziedzin. Dlatego od lat stawiamy na wykorzystanie wiedzy innych podmiotów i łączenie rozwiązań pomiędzy producentami z systemem FIBARO poprzez tzw. integracje. Dziś robimy kolejny krok i zacieśniamy współpracę z 4 markami, których produkty dodatkowo przetestowaliśmy i potwierdziliśmy ich jakość.

– dodaje Adam Krużyński.

W ramach nowego obszaru działania FIBARO od 1 kwietnia br. będzie oficjalnym dystrybutorem  produktów SALTO Danalock, MCOHome i HMS Intesis – na początek w Europie, ale z planami rozwoju na inne regiony świata. Natomiast w zakresie rozwiązań Eutonomy – FIBARO zostaje wyłącznym dystrybutorem na cały świat.

Strefa marek otwiera nowe i bardzo atrakcyjne możliwości dla Dystrybutorów i Instalatorów. FIBARO staje się dla nich jedynym kontaktem i dostawcą zweryfikowanych i przetestowanych, różnych rozwiązań smart home. W praktyce będzie to jedno zamówienie, jeden transport, jedna płatność, jedno miejsce wsparcia, obsługi i reklamacji. Słowem: one-stop-shop. Ponadto siła zakupowa FIBARO pozwala zaoferować bardzo korzystne warunki handlowe bez wymaganej minimalnej ilości zamówienia.

SALTO to uznany producent inteligentnego zamka do drzwi, szczególnie znany z Danalock V3, który umożliwia zdalne sterowanie dostępem do domów, biur, sklepów, hoteli i mieszkań na wynajem krótkoterminowy. Dzięki FIBARO zamek Danalock będzie mógł być łatwo połączony w ramach jednej aplikacji m.in. z systemami antywłamaniowymi czy przeciwpożarowymi.

MCOHome uzupełnia ofertę FIBARO o rozwiązania dedykowane sterowaniu ogrzewaniem i klimatyzacją oraz pozwalające na monitoring jakości powietrza. Rozwiązania tej firmy cieszą się bardzo wysokimi ocenami wśród użytkowników i instalatorów.

Eutonomy dostarcza profesjonalne rozwiązania zaprojektowane z myślą o rozbudowie Systemu FIBARO – m.in.: ramki dokujące do tabletów Apple i Samsung oraz adaptery do montażu modułów FIBARO na szynie DIN, dzięki którym możliwe będzie znacznie łatwiejsze połączenie urządzeń grzewczych, RTV, AV z systemem FIBARO.

HMS Intesis to producent doskonałych adapterów do łączenia systemu FIBARO z szeroką gamą klimatyzatorów – co pozwoli na łatwe, zdalne sterowanie klimatyzacją z poziomu smartfona, przy zachowaniu możliwości kontroli za pomocą pilota. Co warte podkreślenia – rozwiązania HMS pozwalają na precyzyjną koordynację pracy bardzo dużej liczby klimatyzatorów jednocześnie.

Odwiedź Strefę Marek FIBARO
Pobierz informację prasową

Pobierz informację prasową