W pięciu szkołach w Atenach rozpoczął się pilotażowy program, który ma na celu pokazanie korzyści płynących ze zdalnego zarządzania urządzeniami elektrycznymi i sterowania oświetleniem w placówkach oświatowych. Projektem zajął się Partner FIBARO z Grecji, Geyer Hellas.

Zgodnie z najnowszymi trendami, nie tylko domy, mieszkania i biurowce zaopatrywane są w inteligentne rozwiązania automatyki domowej. Każda z biorących w tym projekcie szkół wyposażona została w centralę FIBARO Home Center Lite oraz łącznie 30 sztuk inteligentnych włączników i gniazd linii Walli.

Zastosowanie rozwiązań FIBARO pozwoli na zdalne zarządzanie światłem oraz urządzeniami elektrycznymi w częściach wspólnych oraz w klasach. Dzięki linii Walli możliwe będzie także monitorowanie zużycia energii elektrycznej, także podczas tzw. trybu stand-by. W dłuższej perspektywie szkoły będą miały dostęp do danych zbiorczych, by móc porównać wydatki związanie z elektrycznością w swoich placówkach.

Projekt ten to także pokazanie wymiernych korzyści płynących z zastąpienia tradycyjnych rozwiązań inteligentnymi, które nie tylko ułatwiają codzienne funkcjonowanie, ale prowadzą do realnych oszczędności w budżecie. Docelowo, rozwiązania FIBARO pojawić się mają w kolejnych szkołach w Atenach i nie tylko.