„Internet rzeczy to jedna z niewielu branż, gdzie konkurencja musi ściśle ze sobą współpracować”. To motto przyświeca działaniom FIBARO od początku założenia firmy. Przez lata wiele zainwestowaliśmy w integracje i promocję rozwiązań od innych producentów – jesteśmy bowiem głęboko przekonani, że w branży urządzeń połączonych miarą sukcesu jest skala dopasowania do innych rozwiązań dostępnych na rynku.

Smart home z samej swojej definicji musi być połączony, a klient podświadomie szuka  rozwiązań otwartych na integracje. Podobnie odbiorca biznesowy – dystrybutorzy i instalatorzy już zauważyli, że kluczem do rozwoju branży i zwiększania wyników sprzedażowych jest miksowanie oferty i wprowadzanie coraz to nowych, połączonych rozwiązań. Silosowe oferty to ryzyko biznesowe i mniejsze szanse na zapewnienie pozytywnych doświadczeń klienta. Dodatkowo, z badań które  wykonaliśmy na początku 2020 roku, na grupie niemal 2 tys. użytkowników Systemu FIBARO  jasno wynika, że dla 58%  z nich  głównym powodem wybrania rozwiązania od FIBARO była jego otwartość i możliwość rozbudowy w przyszłości.

Takie wyniki jednoznacznie potwierdzają, że wartość, na którą FIBARO postawiło od początku to jedyna słuszna droga.  Z tego też powodu postawiliśmy na technologię Z-Wave, która zapewniła nam pozycję lidera w branży bezprzewodowej automatyki budynkowej. Z-Wave to obecnie dominująca technologia dostępna w ponad 2400 certyfikowanych urządzeniach na rynku i oferowana przez ponad 700 producentów. Wg. oficjalnych danych Z-Wave Alliance w 2020 na światowym rynku znajduje się ok. 100 milionów zgodnych z nią produktów.

Powyższe dane to fundament przekonania, że nie ma producenta, który będzie w stanie zapewnić pełne doświadczenie klienta tylko i wyłącznie swoimi rozwiązaniami. Innymi słowy – nikt nie wytworzy wszystkich dostępnych rozwiązań. Tak właśnie było na samym początku ścieżki FIBARO – w czasach, gdy markę stanowiły 3 produkty własne (Dimmer, Relay Switch oraz Roller Shutter) nie posiadaliśmy własnej centrali oraz żadnych czujników. Dzięki ofercie i dystrybucji produktów, takich jak głowice Danfossa, czujniki Everspring czy Aeon Labs byliśmy w stanie zapewnić lepsze doświadczenia użytkownikom i zbudować bardziej kompleksową i całościową ofertę dla naszych partnerów biznesowych.

Oczywiście z czasem portfel produktowy marki FIBARO znacznie się rozrósł – obecnie to 33 produkty dostępne w wielu wersjach. Pomimo tego  nie zwalniamy tempa i ponownie staramy się zapewniać coraz lepsze doświadczenia naszym wymagającym użytkownikom.

Poprzez naszą sieć dystrybucyjną i instalatorską dostrzegamy również, że wymagania klientów  rosną i wybiegają już daleko poza proste sterowanie i czujniki temperatury. Na rynku pojawiają się nowe zastosowania i mówiąc technicznie – nowe obiekty sterowania, których FIBARO mogłoby być „mózgiem”, a z punktu widzenia biznesowego stanowią dodatkowe źródło dochodów dla naszej sieci partnerskiej.

Z powyższych względów  regularnie monitorujemy rynek i staramy się aktywnie słuchać i obserwować potrzeby naszych partnerów i klientów. Posiadamy aktywne procesy zapewnienia jakości ekosystemu i sprawdzamy rozwiązania dostępne i współistniejące na instalacjach FIBARO.  Po analizie obecnej oferty urządzeń smart home różnych producentów uznaliśmy, że istnieją na rynku rozwiązania godne zaufania, przetestowane przez certyfikowanych instalatorów FIBARO jako uzupełnienie naszej oferty. Efektem naszych poszukiwań jest nowa propozycja Strefy Marek –  rozwiązań zintegrowanych z System FIBARO, starannie dobranych pod względem znakomitej relacji jakości do ceny.

 

Odkryj Strefę Marek FIBARO