Święta to specyficzny czas. Już teraz natężenie stresu związanego z zakupami, prezentami, spotkaniami z rodziną niebezpiecznie rośnie. W pogoni za najbardziej oryginalnymi upominkami dla bliskich i najbardziej efektownymi dekoracjami gubimy to, co istotne. Nie daj się okraść z magii świąt i skorzystaj z naszego świątecznego przewodnika. Dzięki sprawdzonym trikom z FIBARO będziesz mieć wszystko pod kontrolą i pozostanie tylko cieszyć się z wspólnych chwil z najbliższymi.

Bezpieczne święta

W czasie świąt kuchnia zamienia się w prawdziwe pole bitwy. W piekarniku zmieniają się kolejne porcje ciast i pierniczków, a garnki z tradycyjnymi potrawami zajmują wszystkie palniki. W ferworze walki z czasem nietrudno o wypadek. Czujnik dymu Smoke Sensor nie zapomni o tym, kiedy skoczysz do sąsiadki po cukier lub zagadasz się z kurierem. Oprócz sygnału świetlnego i dźwiękowego wyśle powiadomienie poprzez aplikację Yubii, co pozwoli na szybką reakcję i uniknięcie pożaru, gdy będziesz poza domem.

Ulga dla portfela

Znasz ten moment niepewności, kiedy święta są za pasem, a za rogiem czają się coraz wyższe opłaty za prąd i ogrzewanie? Kontroluj zużycie a wizja kolejnych rachunków przestanie Cię przerażać. Wykorzystaj inteligentne wtyczki FIBARO Wall Plug, które zmierzą, ile prądu wykorzystują domowe sprzęty lub odłączą je na odległość, gdy Ty o tym zapomnisz.

Na przykład po podłączeniu lampek choinkowych mogą one włączyć się samodzielnie o określonej porze, zachodzie słońca albo wtedy gdy czujnik ruchu FIBARO Motion Sensor zmierzy, że w pokoju jest już ciemno. A jeśli ustawisz automatyczne wyłączenie, to na nawet jeśli zaśniesz przed telewizorem o określonej porze lampki choinkowej zgasną.

Z kolei dzięki głowicom termostatycznym i harmonogramom ogrzewania temperatura obniży się, gdy nikogo nie będzie w domu. W ten sposób możesz zaoszczędzić nawet do 30% w skali roku! Chcesz wiedzieć ile dokładnie? Sprawdzisz to TUTAJ!

Magia kolorów

Rozświetl swój dom lub mieszkanie! Mowa tu nie tylko o tradycyjnych lampkach choinkowych. Wykorzystaj RGBW Controller i zaskocz bliskich oświetleniem, które wprowadzi niesamowity klimat zarówno podczas świątecznej kolacji jak i sylwestrowej imprezy. Z FIBARO możesz zmieniać go na życzenie w aplikacji lub przy pomocy inteligentnych przycisków. Przyciemnij, rozjaśnij, zmień kolor – niech każda wspólna chwila nabierze barw!

Impreza

Szykuje się domówka z niesamowitym klimatem? Bez dobrej muzyki ani rusz. Jeśli jesteś wielbicielem starych sprzętów tchnij w nie nowoczesnego ducha. Możesz to zrobić za pomocą Smart Implantu. To niewielkie urządzenie sprawi, że nawet tradycyjny gramofon czy wzmacniacz zyska inteligentne funkcje. Dzięki specjalnie niskiemu napięciu (o szerokim zakresie 9–30V) możesz być spokojny, że nie dojdzie do żadnego uszkodzenia lub wypadku spowodowanego nieprawidłowym podłączeniem.

Święta poza domem

Zamiast tradycyjnych świąt wolisz wyjechać na narty? A może po prostu spędzasz je z rodziną w innej miejscowości? Pozostawienie domu czy mieszkania bez opieki w tak newralgicznym okresie roku to zawsze gratka dla złodziei. Wiedział o tym już Kevin! Zdalne sterowanie roletami, czy zapalanie świateł o określonych godzinach w różnych pomieszczeniach, będzie symulowało Twoją obecność i skutecznie odstraszy ewentualnych włamywaczy. A jeśli nie – czujnik ruchu powiadomi Cię o niespodziewanej wizycie byś mógł szybko zareagować, wezwać policję lub poprosić kogoś o pomoc.