Mieszkanie pod klucz to trend, który znamy przede wszystkim z zagranicznych rynków. W Polsce długo nie był popularny, ale w tej chwili już około 20% nabywców decyduje się na wykończenie mieszkania w ten sposób. Również oferta deweloperów i biur architektonicznych jest w tym zakresie coraz szersza i bardziej zindywidualizowana. Swoje „M” klienci mogą odebrać zarówno puste, z wykończeniem ścian, podłóg i sufitów, jak i gotowe do wprowadzenia z pełnym wyposażeniem w meble i sprzęty. Jedną z opcji jest też wyposażenie mieszkania od razu w system inteligentnego domu. Taką ofertę stworzyliśmy razem z Gotowym Mieszkaniem.

Smart Home w nowym mieszkaniu

Gotowe Mieszkanie to firma która oferuje kompleksowe wykańczanie mieszkań – od przygotowania wizualizacji przez architekta, przez dobór najlepszych materiałów, po realizację prac wykończeniowych w samym mieszkaniu. Wygodne pakiety wykończeniowe poszerzyli właśnie o rozwiązania smart home FIBARO. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Przede wszystkim dlatego, że mieszkanie lub dom zyskają nowe funkcjonalności i automatyzację, które zadbają o wygodę użytkowania lokalu i bezpieczeństwo mieszkańców.  Dzięki FIBARO będą oni mogli automatycznie sterować oświetleniem, ogrzewaniem, i wieloma urządzeniami codziennego użytku.  Dobrze skonfigurowany system to także oszczędność energii, a tym samym obniżenie kosztów życia. Warto pamiętać, że system jest modułowy i bierze pod uwagę zmiany w życiu mieszkańców – takie jak pojawienie się nowego członka rodziny czy zwierzaka – i pozwala na modyfikację w dowolnym momencie – dodanie nowych elementów czy zmianę funkcjonalności. W późniejszym czasie można go rozbudować lub zintegrować z kolejnymi urządzeniami – również innych marek. Sterując mieszkaniem z aplikacji uzyskujemy zdalny dostęp i kontrolę nad tym, co się w nim dzieje. Jest to szczególnie istotne dla osób, które kupują mieszkania pod inwestycję lub często wyjeżdżają i nie mają możliwości kontroli na co dzień. Smart home ułatwi chronienie dobytku i poinformuje o zagrożeniach podczas nieobecności.

Pakiet FIBARO

Pakiet FIBARO Premium zapewni wyjątkowy komfort. To dużo więcej niż wygoda czy ułatwienia oszczędzające czas. To także poczucie, że wszystko w mieszkaniu jest pod kontrolą. System FIBARO zatroszczy się o najlepsze oświetlenie, zadba o optymalną temperaturę w domu i pozwoli uzyskać realne oszczędności. Dzięki inteligentnym czujnikom ten zestaw zwiększa ochronę mieszkania przed zalaniem, pożarem czy nieproszonymi gośćmi – informując właścicieli o wykryciu wycieku wody, dymu, ognia lub ruchu w wyznaczonym miejscu.

Instalacja systemu inteligentnego domu

Choć instalację systemu można przeprowadzić samodzielnie, to i w tym przypadku pomyśleliśmy o wygodzie mieszkańców. W obu przypadkach klient otrzyma bezpłatną instalację przez certyfikowanego instalatora FIBARO, który dopasuje ustawienia inteligentnego domu do jego indywidualnych potrzeb i przyzwyczajeń. Nad całością takiego projektu czuwa koordynator Gotowego Mieszkania. To on zadba o to, by wszystko było dopięte na ostatni guzik, a nowi mieszkańcy wprowadzili się do domu, który jest dla nich całkowicie przygotowany.