SIM-ON jest innowacyjną platformą do kontroli urządzeń IoT i zarządzania nieruchomością w przestrzeni 3D z poziomu przeglądarki internetowej. Aplikacja polskiej firmy SIMLAB jest w pełni kompatybilna ze standardami najważniejszych dostawców w obszarze smart-building, takich jak FIBARO czy SmartThings.

Jako pierwsze tego typu oprogramowanie na rynku wykorzystuje wizualizację 3D w technologii digital twin. Interfejs użytkownika zintegrowany jest z rzeczywistym, przestrzennym odwzorowaniem pomieszczeń, którymi zdalnie zarządzamy z poziomu komputera, tabletu lub smartfonu. Dodatkowa funkcją jest możliwość tworzenia dokumentacji sprzętów i obiektów znajdujących się w danej przestrzeni – dodawanie plików pdf, docs, jpg, czy mp4 i wprowadzanie zdarzeń do kalendarza utrzymania obiektu.

Na obecnym rynku urządzeń smart-building aplikacje do ich kontroli oparte są na pulpitach 2D, zawierających zbiory ikon odpowiadających danym urządzeniom. SIM-ON również oferuje opcję tradycyjnego dashboard’u, ale istotą aplikacji jest interfejs oparty na wizualizacji 3D rzeczywistego obiektu, a aktywne ikony rozmieszczone są w przestrzeni spaceru 360. Dzięki temu rozwiązaniu obsługa systemu smart staje się bardziej intuicyjna i daje pełniejszy wgląd w obsługiwaną infrastrukturę. Cyfrowe spacery 360 wykorzystywane w aplikacji oparte są na skanach 3D w technologii Matterport – amerykańskiego lidera na rynku reality capture. Wykonanie skanów pomieszczenia jest banalnie proste i można je wykonać w kilka minut za pomocą aparatu w smartfonie.

Aplikacja jest w pełni kompatybilna ze standardem urządzeń FIBARO. Za pomocą jednego narzędzia można tworzyć sceny automatyki domowej z wykorzystaniem czujników, urządzeń sterujących, czy kontrolerów oświetlenia. Po dodaniu do tego funkcji przypisywania i przechowywania w chmurze informacji powiązanych z wyposażeniem oraz funkcję zarządzania utrzymaniem nieruchomości na osi czasu, otrzymujemy wielozadaniową platformę do zdalnej kontroli naszego najbliższego otoczenia.

Wielozadaniowe przeznaczenie aplikacji umożliwia też kolaborację z innymi markami wyznaczającymi kierunki w branży smart-building. Aplikacja komunikuje on-line automatykę obiektu z urządzeniami IoT różnych dostawców w jednym, oferowanym przez SIMLAB interfejsie. Taka koncepcja pozwala na wygodę i niemalże nieskończone możliwości rozbudowywania systemu smart home w budynku.

Dzięki dostępowi przez przeglądarkę nie trzeba ściągać aplikacji na urządzenie. Zakładając konto w aplikacji do końca lipca otrzyma się darmowy dostęp do pełnej wersji na okres 6-ciu miesięcy. Później produkt wchodzi w cykl sprzedaży on-line z kilkoma stopniami subskrypcji dostosowanymi do potrzeb użytkownika.

www.sim-on.com