Światowa pandemia COVID spowodowała przymusowe ograniczenia w podróżowaniu, co wpłynęło na rynek wynajmu krótkoterminowego. FIBARO i AUTORUN połączyły siły, by zaproponować całkowicie nowe podejście do tego biznesu, gdy gospodarka wróci do normy.

AirBnB, Booking.com i inne platformy popularne na całym świecie stały się jednym ze źródeł dochodu osób posiadających mieszkania i pokoje na wynajem. Tego typu działalność wiąże się także z ryzykiem i kosztami, które generują lokatorzy. Zapalone cały czas światło, otwarte okna i odkręcone kaloryfery, lejąca się woda, ulatniający się gaz – te wszystkie elementy sprawiają duży problem właścicielom mieszkań i zmniejszają stopę zwrotu z inwestycji, dodatkowo angażując czas właściciela mieszkania. Wdrożenie usługi sharelock.pro opartej na urządzeniach FIBARO pozwala te niedogodności wyeliminować.

– Podczas podróży służbowych często korzystałem z usług wynajmu krótkoterminowego. Zacząłem dostrzegać pewne niedoskonałości obecnych rozwiązań- zarówno dla gości, jak i dla właścicieli lub zarządzających wynajmowanymi obiektami. Inżynierska dusza nie pozwoliła mi przejść obojętnie wobec tego faktu.

– mówi Błażej Gawęcki, CEO AUTORUN

Podstawowa wersja oferowanego pakietu w pełni automatyzuje proces check-in, zastępując obecnie popularne rozwiązania takie jak np. skrzynki na kod, w których chowane są klucze. W tego skład zestawu wchodzi również centrala FIBARO Home Center oraz czujnik FIBARO Door/Window Sensor. Wynajmujący dostanie na swój telefon sms z unikalnym kodem do zamka, który służy jako klucz, a właściciel mieszkania informację o otwarciu drzwi. W kolejnych, rozbudowanych, wersjach pakietów system zadba m.in. o bezpieczeństwo, które dzięki wykryciu dymu i zalania zapewnia spokój ducha zarówno klientom jak i właścicielom mieszkań. Inteligentny system zaopiekuje się także oświetleniem w mieszkaniu, gasząc je podczas nieobecności gości. Możliwe będzie także m.in. przywitanie wynajmującego odpowiednią temperaturą, dostosowaną do warunków zewnętrznych, takich jak pogoda. System wyłącza ogrzewanie, gdy gość jest nieobecny i automatycznie je włączy, gdy wróci do mieszkania. Warto wspomnieć także o efektywności energetycznej – sharelock.pro wyłączy odbiorniki podczas nieobecności Twojego gościa, zmierzy pobór energii urządzeń elektrycznych i wskaże, które z nich zużywają ponadprzeciętną ilość energii.

– Współpraca FIBARO i AUTORUN przy sharelock.pro to wyjście naprzeciw realnym potrzebom płynącym z rynku. Jestem przekonany, że zarówno najemcy jak i właściciele mieszkań docenią komfort, oszczędności i kwestie bezpieczeństwa wynikające z używania systemu. System smart home FIBARO jest modułowy, nie wymaga przeprowadzania remontu, dlatego istnieje także opcja indywidualnej konfiguracji i rozbudowy o kolejne elementy i urządzenia.

– mówi Szymon Ochociński, Head of Sales FIBARO.

Szczegóły współpracy znajdują się na stronie https://sharelock.pro/ oraz https://my.sharelock.pro/