Wychowanie najmłodszych członków rodziny zajmuje bardzo dużo czasu, pochłania wiele energii, a rodzice muszą mieć oczy dookoła głowy i pamiętać o wielu rzeczach jednocześnie. Są jednak rozwiązania i tricki, które pomagają zdjąć część obowiązków z barków, by móc poświęcić się rzeczom najważniejszym. Swoimi spostrzeżeniami podzielili się z nami młodzi rodzice z Gdańska. Jakie rozwiązania najbardziej przypadły im do gustu? 

Dla rodziców małego Adasia kwestia komfortu cieplnego, zarówno ich własnego, ale przede wszystkim synka, jest jednym z najważniejszych priorytetów. Dzięki rozwiązaniom smart temperatura we wszystkich pomieszczeniach może być zarządzana zdalnie dzięki inteligentnym głowicom The Heat Controller. Jedno kliknięcie w aplikację mobilną pozwoli na ustawienie  i utrzymanie pożądanej i stałej temperatury w trakcie dnia i nocy. Dzięki temu rodzice mogą zająć się ważniejszymi sprawami niż pamiętanie o odkręceniu kaloryferów, chodzenie po wszystkich pomieszczeniach i ręczne ustawianie temperatury. Dodatkowo – system może nagrzać mieszkanie na krótko przed ich powrotem do domu ze spaceru. Cenne minuty poświęcają odpoczynkowi i opiece nad Adasiem.

Sen. Rodzice małych dzieci odmieniają ten rzeczownik przez wszystkie przypadki. Każdy z nas wie, że odpoczynek jest najważniejszy – zarówno dla malucha, jak i dla rodzica. Nikt nie chce wybudzać pociechy z błogiegu snu, dlatego pełna elastyczność (także zdalna) programowania i ustawiania np. natężenia światła jest zbawienna. Myśląc o systemie smart home młodzi rodzice wiedzieli, że sterowanie światłem musi być na najwyższym poziomie. Wejście do pokoju Adasia uruchamia lampkę, która zapala się tylko w 20% swojej mocy. Dzięki temu rodzice mogą sprawdzić, czy dziecko słodko śpi, a oni sam nie zrobią hałasu uderzając się w mebel lub nie nadeptną na leżące na ziemi zabawki.

Dodatkowo, sterowanie roletami, światłami, wpuszczanie gości do domu itp. wykonywane są zdalnie przy pomocy FIBARO KeyFob lub aplikacji w smartphone i zintegrowanym urządzeniom do bram i rolet Era S firmy Nice. Od teraz nie trzeba wstawać z kanapy podczas karmienia lub chwili relaksu.

Te i wiele innych rozwiązań oferuje inteligentny dom. Warto zaznaczyć, że poprzez modułowość rozwiązania, możliwe jest dodawanie kolejnych urządzeń i tworzenie spersonalizowanych akcji odpowiadających potrzebom konkretnej rodziny. Smart home rośnie wraz z domownikami, dlatego to idealna inwestycja na lata.