12 listopada 2020 roku FIBARO skończyło 10 lat. Od start-upu założonego w blaszanym garażu zatrudniającego garstkę zapaleńców, którzy zapragnęli realizować marzenia, przeobraziliśmy się w firmę, którą buduje ponad 250-osobowy zespół w Wysogotowie i w Zielonej Górze, będący częścią jednego z liderów, największych przedsiębiorstw na świecie w branży Home Automation grupy Nice. Przez ten czas tak wiele się wydarzyło…

Najlepiej obrazuje to roadmapa, która przedstawia najważniejsze punkty z życia firmy. Premiery nowych produktów, połączenie sił z Nice Group w 2018 roku. W ciągu tych 10 lat FIBARO „przeprowadzało się” dwa razy. Najpierw na ulicę Czarnkowską na poznańskich Smochowicach, potem do Wysogotowa, gdzie powstało FIBARO Technology Park. Gdy budynki biurowe były jeszcze na Smochowicach, fabryka znajdowała się w samym sercu Jeżyc. Dziś powstaje tam nowe osiedle deweloperskie – mieszkania wyposażone będą w system FIBARO. Lepszego obrotu sytuacji nie mogliśmy sobie wyobrazić, nadal jesteśmy tam, gdzie powstawały nasze produkty 😊

Krótkie podsumowanie tych lat

Urodziny zawsze są chwilą refleksji nad tym, co udało się nam zrealizować przez ten czas.  Przez 10 lat udało nam się wprowadzić na rynek wiele rozwiązań, które realnie zmieniły życie wielu ludzi na całym świecie. Szturmem dostaliśmy się do globalnych gigantów technologicznych, jak Google, Apple czy Amazon. Wyraźnie zaznaczyliśmy naszą obecność na wielu międzynarodowych imprezach, wygłaszaliśmy mowy podczas odbierania nagród i wyróżnień, pokazywaliśmy się w telewizji, światowych mediach, wspieraliśmy także przeróżne organizacje pozarządowe środkami finansowymi i pomocą rzeczową. Udało nam się podjąć owocne współprace z telekomami, sieciami handlowymi, a nasz system stał się podstawą do nauki jednego z przedmiotów związanych z IoT na Uniwersytecie w Singapurze. Produkty FIBARO z metką „Made in Poland” są jedynymi przykładami elektroniki użytkowej z naszego kraju w Japonii. Od lipca 2018 roku jesteśmy częścią grupy Nice.

Dla każdego coś miłego

Ten Jubileusz nie mógł obyć się bez świętowania. Niestety, z uwagi na sytuację epidemiczną związaną z COVID-19, musieliśmy znaleźć inne sposoby, by wspólnie celebrować tę okazję.

Na biurkach każdego pracownika znalazły się prezenty – bluzy FIBARO, bąbelki, zaproszenie na wspólny wyjazd (gdy będzie już taka możliwość) oraz czasopismo, które zabrało nas w podróż w czasie. W gazetce znalazły się także wywiady z osobami, które są w FIBARO od samego początku. Była to doskonała okazja, by dowiedzieć się, jak wyglądała praca nad rewolucją IoT w czasach, gdy firma była jeszcze start-upem! Osoby pracujące tego dnia z biura mogły umilić sobie czas słodkościami, które znalazły w jadalniach na terenie naszych budynków zarówno w Wysogotowie, jak i w Zielonej Górze. Zespół pracujący tego dnia na home office musiał troszkę poczekać, świeże słodkości czekały na nie w następny poniedziałek.

Każde urodziny wymagają specjalnych dekoracji. Na balonach się nie skończyło –  w przestrzeniach biur w Wysogotowie i w Zielonej Górze powstała Jubileuszowa Galerię Zdjęć. To zbiór najważniejszych i najśmieszniejszych momentów z życia firmy.

10 lat to dobra okazja do podsumowań, dużo osiągnęliśmy, ale nie składamy broni – mamy jeszcze wiele do zrobienia, obserwujcie nas dalej! 😊 Sto lat dla każdego, kto przyczynił się swoją pracą do tego, gdzie dziś jest FIBARO!