Coraz więcej marek stawia na rozwiązania smart home oferując swoim klientom inteligentne rozwiązania do domów i mieszkań. By ułatwić zarządzanie wieloma urządzeniami odpowiedzialnymi m.in. za klimatyzację, oświetlenie, multimedia, bramy, rolety i liczne czujniki, powstają aplikacje, z poziomu których za pomocą jednego kliknięcia możliwe jest wykonanie zadanej czynności lub sekwencji zdarzeń – np. uzbrojenie alarmu, przyciemnienie pomieszczenia i otwarcie bramy garażowej. Taką właśnie aplikacją jest Home Connect Plus by Bosch, dzięki której użytkownicy w Niemczech i Austrii* będą mogli  sterować inteligentnym domem FIBARO.

Dzięki dostępowi do jednej, intuicyjnej aplikacji stworzonej do sterowania i integracji różnych urządzeń IoT i smart home mieszkańcy będą mieli możliwość w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w urządzeniach takich marek jak FIBARO, Nice, LIFX, DoorBird. Powstanie takiej aplikacji jest bardzo ważnym sygnałem – producenci różnych systemów dążą do maksymalizacji, prostoty i pełnej integracji, a FIBARO jako pionier w branży smart home jest częscią tego projektu.

Jeśli mieszkasz w Niemczech lub Austrii, przedstawiamy krok po kroku, jak korzystać z systemu FIBARO w aplikacji Home Connect Plus:

1. Jeśli nie masz jeszcze zainstalowanej aplikacji Yubii pobierz ją z App Store i podłącz swoje zintegrowane urządzenia marki FIBARO.
2. Pobierz aplikację Home Connect Plus i zarejestruj się.
3. Dodaj urządzenia, naciskając znak „+” na karcie w aplikacji.
4. Aplikacja automatycznie wyświetla już zainstalowane aplikacje innych producentów. Wybierz markę swoich urządzeń (FIBARO) i zaloguj się.
5. Zezwól Home Connect Plus na dostęp do Twoich urządzeń.
6. Wszystkie podłączone urządzenia pojawią się w przeglądzie urządzeń – miłego sterowania!
Więcej informacji o aplikacji znajdziesz tutaj:

Home Connect Hub

Smart home FIBARO i Home Connect Hub:

FIBARO i Home Connect Plus

*aplikacja będzie rozwijana na kolejne rynki. Szczegóły u Home Connect Plus.