Pandemia coronavirusa i lockdown pokazały nam, jak bardzo pragniemy kontaktu z naturą. To wtedy prawdziwie doceniliśmy posiadanie ogrodu, na którym można spędzić czas na odpoczynku, uprawianiu sportu, zorganizowaniu grilla, a przede wszystkim – móc wyjść z murów swoich domów i mieszkań.

Pielęgnacja ogrodu potrafi sprawiać przyjemność, są jednak czynności, które można przekazać w wykonanie nowoczesnym technologiom. Pozwoli to na oszczędność czasu, energii i skupienie się na innych zadaniach. Inteligentne rozwiązania zajmą się m.in. podlaniem trawnika, zapalą w odpowiednim momencie oświetlenie tworząc niesamowitą atmosferę a także – skoszą trawę.

Nowoczesna technologia w ogrodzie łączy ze sobą wiele kwestii – ustawienie odpowiednich harmonogramów działania, stały monitoring czujników (np. wilgotności) i pogody, a także komfort i wygodę. Zautomatyzowane podlewanie ogrodu w oparciu o harmonogramy i uwzględnienie warunków atmosferycznych i informacji na temat wilgotności podłoża pozwoli na utrzymanie roślinności w najlepszej formie. Smart Implant wyśle wygnał do elektrozaworu, by puścić wodę do obiegu i rozpocząć podlewanie. Mamy wtedy pewność, że nie przelejemy naszych roślin.

Jedno kliknięcie w ekran telefonu lub odpowiedni przycisk potrafi wykonać wiele akcji. Umieszczenie Walli Controllera w dowolnym miejscu, np. w okolicy drzwi pozwoli na uruchomienie sceny, która zamieni nasz ogród w miejsce oświetlone dowolnym kolorem dzięki RGBW Controllerowi. Od tego momentu można zacząć biesiadę z najbliższymi przy akompaniamencie ulubionej muzyki.

Każdy z nas kojarzy uczucie i zapach świeżo skoszonej trawy, na którą wchodzimy bosą stopą. Nic nie stoi na przeszkodzie, by to uczucie towarzyszyło nam niemal codziennie dzięki nowoczesnemu robotowi koszącemu Husqvarna Automover. Szczęśliwy posiadasz smart home FIBARO i tej zaawansowanej kosiarki może z dowolnego miejsca na ziemi, przy pomocy jednego kliknięcia, nakazać kosiarce rozpoczęcie pracy. Istnieje wiele możliwości, które w zależności od potrzeb i stopnia rozbudowania systemu inteligentnego domu, uruchomią kosiarkę. Może to być np. automatyczne otwarcie garażu, z którego wyjedzie kosiarka, by pod naszą nieobecność zająć się pielęgnacją trawnika. Do sterowania użyć można nie tylko smartphone z aplikacją Yubii. Kosiarka wykona nasze polecenia, które zostaną nadane np. poprzez KeyFob, Walli Controller czy Smart Module. Włączenie sceny podlewania może z automatu nakazać kosiarce powrót do stacji dokującej i dokończenie koszenia w późniejszym czasie.

Możliwości smart home FIBARO nie ograniczają się tylko do pomieszczeń domów i mieszkań, stworzenie idealnej atmosfery sprzyjającej odpoczynkowi w ogrodzie jeszcze nigdy nie było tak proste i inteligentne. Poznaj możliwości inteligentnych rozwiązań dla Twojego ogrodu.