Technologia smart home FIBARO dostępna w sklepach Castorama. Pomoże oszczędzać, zwiększy bezpieczeństwo, zadba o komfort domowników

Liczba inteligentnych domów w Polsce stale rośnie. Według raportu Oferteo.pl na takie rozwiązania w 2019 roku zdecydowała się aż co trzecia osoba budująca dom. Teraz zastosowanie technologii smart home staje się jeszcze łatwiejsze. Wszystko dzięki współpracy marki FIBARO z siecią sklepów Castorama, w której ramach powstały specjalne pakiety inteligentnego domu stworzone z myślą o najważniejszych potrzebach użytkowników, także z opcją montażu przeprowadzonego przez certyfikowanego instalatora. Wyselekcjonowany zestaw produktów w poszczególnych pakietach pomoże użytkownikom ograniczyć koszty, ochronić przed potencjalnymi zagrożeniami, a także zadba o szeroko rozumiane komfort i wygodę domowników.

W ramach oferty skierowanej do klientów sieci sklepów Castorama istnieje możliwość wyboru Pakietu STARTOWEGO lub centrali FIBARO Home Center Lite w połączeniu z jednym spośród siedmiu pakietów spełniających różne potrzeby i funkcjonalności, takie jak WYGODA, OŚWIETLENIE, OSZCZĘDNY DOM, ROLETY itd. Pakiety smart home FIBARO w ofercie sieci Castorama dostępne będą w dwóch wersjach: z instalacją samodzielną lub przeprowadzoną przez certyfikowanego instalatora. Oferta dotyczy 25 sklepów, będzie można z niej skorzystać już z początkiem listopada.

Niech inteligentny dom rozwija się razem z Tobą

Klienci, którzy jeszcze nie wiedzą, który pakiet najbardziej odpowiadałaby ich potrzebom, mogą rozpocząć swoją przygodę z funkcjami smart home od PAKIETU STARTOWEGO. Modułowość
i łatwa instalacja bezprzewodowego systemu pozwala na jego rozbudowę w każdej chwili.
W pakiecie startowym klienci otrzymują możliwość detekcji otwarcia drzwi i m.in. włączenia w ten sposób światła, która jest także elementem systemów BEZPIECZEŃSTWO i WYGODA. Opcja startowa zawiera centralę do zarządzania inteligentnym domem – Home Center Lite, która umożliwia pełną automatyzację, detekcję ruchu podczas nieobecności w mieszkaniu czy sterowanie urządzeniami elektrycznymi jak w pakiecie BEZPIECZNY DOM. Osoby decydujące się na pakiet startowy zyskują możliwość pomiaru, temperatury i zużywanej energii. Dodatkowo, pakiet uzupełniony jest o specjalny przycisk FIBARO The Button, za którego pomocą można sterować dowolnymi urządzeniami inteligentnego domu.

Oszczędny dom

Dzięki specjalnym rozwiązaniom takim jak te, które znajdziemy w pakiecie OSZCZĘDNY DOM, klienci zyskują możliwość kontroli ogrzewania, w tym ustawienia jego harmonogramu tak, by dostosować temperaturę idealnie do swojego trybu życia – powrotów z pracy, szkoły czy dłuższych wyjazdów. Powyższy pakiet umożliwia również sterowanie dowolnymi urządzeniami elektrycznymi – dzięki inteligentnej wtyczce FIBARO Wall Plug – czy oświetleniem oraz monitoring zużycia energii. Pomaga to w generowaniu oszczędności (np. poprzez wyeliminowanie trybu stand-by). Konsument zyskuje dostęp do informacji, ile prądu zużywa, dzięki czemu już nigdy nie zaskoczy go wysokość rachunków!

Wygoda

Dla osób ceniących sobie komfort powstał pakiet WYGODA, który łączy w sobie wiele możliwości pozwalających na spełnienie indywidualnych potrzeb użytkowników. Klienci, którzy zdecydują się na ten pakiet uzyskują szerokie możliwości sterowania oświetleniem (w tym taśmami LED/RBG) czy urządzeniem podłączonym do inteligentnego gniazdka. Warto wspomnieć także o monitoringu zużycia energii (pakiet wspomaga oszczędzanie dzięki w momencie otwarcia okien oraz monitoringowi temperatury), detekcji ruchu, sterowaniu bramami (dzięki aplikacji lub pilotowi KeyFob) czy też zdalnym monitoringu otwarcia drzwi i okien. Pakiet ten sprawdzi się np. podczas wyjazdów – system może automatycznie włączyć światło w mieszkaniu lub domu, pozorując naszą obecność, a każde otwarcie drzwi lub okien spowoduje wysłanie stosownego komunikatu na nasz smartfon.

Oświetlenie

Pakiet OŚWIETLENIE pozwoli na doświadczenie nowego komfortu sterowania oświetleniem
i stworzenie niepowtarzalnego nastroju w inteligentnym domu. Zestaw ten umożliwia korzystanie z niezliczonych możliwości wariacji kolorystycznych oraz natężenia świetlnego w wybranych pomieszczeniach i źródłach światła. Niezwykle łatwy sposób sterowania gestem dzięki FIBARO Swipe z pewnością usprawni wydawanie komend sterujących, a pomiar energii pozwoli trzymać pieczę nad domowym budżetem.

Ogród

Fani roślinności z pewnością docenią pakiet OGRÓD, który sprawi, że sterowanie urządzeniami dbającymi o zieleń odbywać się będzie z poziomu pilota, który można zamocować przy kluczach i zawsze mieć go pod ręką. Poprzez trzy inteligentne moduły posiadacz systemu może sterować aż sześcioma obwodami ogrodowymi, a przy pomocy centrali możliwe jest monitorowanie warunków atmosferycznych i odpowiednia reakcja systemu podlewania. Dzięki temu ogród będzie nie tylko piękny, ale także zadbany w sposób zrównoważony. Wygodne sterowanie z poziomu ”breloczka” zyskamy również w pakiecie ROLETY, gdzie w łatwy i intuicyjny sposób otworzymy i zamkniemy je zdalnie również za pomocą gestów użytkując FIBARO Swipe.

Ochrona i bezpieczny dom

Pakiet OCHRONA to jeden z najbardziej rozbudowanych pakietów od FIBARO. Idealnie sprawdzi się u każdej osoby chcącej zadbać o bezpieczeństwo swojej rodziny. Zdrowy, bezpieczny
i ekologiczny dom – te słowa doskonale opisują ideę tego pakietu. Chroni nie tylko przed nieproszonymi gośćmi poprzez detekcję ruchu, ale również zabezpiecza przed takimi niebezpieczeństwami jak zalanie czy pożar. O wszystkich przesłankach mogących wskazywać na powyższe zagrożenia powiadamia aplikacja w telefonie. System można podłączyć do już istniejącego przewodowego systemu alarmowego, by uspójnić jego działanie. W opcji OCHRONA możemy również skorzystać z udogodnień dostępnych w innych pakietach, takich jak automatyczne włączanie światła przy otwarciu drzwi lub wykryciu ruchu, wyłączenie ogrzewania przy otwarciu okna, monitorowanie temperatury pomieszczeń, zdalne sterowanie urządzeniami elektrycznymi, a przede wszystkim pomiar energii, który jest tak ważny, gdy chcemy działać proekologicznie i jednocześnie oszczędzać. Pakiet OCHRONA wyposażony został także w czujnik jakości powietrza MCO Home, który poinformuje nas o poziomie pyłu PM2,5. Dla osób, które chcą chronić swój dom jeszcze bardziej, został stworzony pakiet BEZPIECZNY DOM, w którym oprócz funkcji dostępnych pakiecie OCHRONA zyskujemy możliwość fizycznego zamknięcia zaworu gazu i wody, która może okazać się szczególnie przydatna w krytycznych momentach. Dzięki temu zminimalizujemy ewentualne koszty zalania i remontu, który wiązałby się m.in. wymianą paneli, kuciem w ścianach, malowaniem itp.

„Czas pokazał, że coraz więcej osób jest zainteresowanych wykorzystaniem nowoczesnych technologii smart home w swoich domach. Z myślą o tych osobach stworzyliśmy pakiety, które odnoszą się do konkretnych potrzeb, zwiększają bezpieczeństwo, podnoszą komfort naszego życia i pomagają zmniejszać wysokość rachunków korzystających z nich osób. Jako FIBARO od lat staramy się tworzyć nowe możliwości, by nasi klienci mogli budować w swoich domach klimat i harmonię, oraz wykorzystywać najnowsze możliwości technologiczne w przyjazny sposób i na swoich zasadach. Dołożyliśmy wszelkich starań, by nasze pakiety znalazły entuzjastów także wśród osób, które wolą oddać instalację w ręce doświadczonego profesjonalisty.”

– komentuje Adam Krużyński, CEO FIBARO.

Wszystkie pakiety zostały stworzone z myślą o oszczędzaniu energii, ochronie środowiska oraz budowaniu poczucia bezpieczeństwa, co jest szczególnie ważnym aspektem dla rodzin
z dziećmi. Modułowość systemu FIBARO pozwala na jego dalszą rozbudowę w każdym momencie, a instalacja nie ingeruje w strukturę budynku i nie wymaga m.in. bruzdowania ścian – system działa bezprzewodowo. Więcej informacji na temat poszczególnych pakietów można znaleźć na stronie fibaro.com.

Odkryj linię Walli