Mieszkania w projekcie Nasze Jeżyce, realizowanym przez Echo Investment w Poznaniu, będą wyposażone w inteligentne rozwiązania Echo Smart, które dostarczy FIBARO. To początek długoterminowej współpracy dewelopera z producentem automatyki budynkowej z Polski.

Współpraca FIBARO i Echo Investment zaowocuje wyposażeniem mieszkań w system do zarządzania inteligentnym domem. Pakiet Echo Smart pozwoli mieszkańcom na rozpoczęcie przygody z inteligentnym domem, który może zintegrować wiele urządzeń, zarządzać oświetleniem oraz podniesie komfort i standard życia. Smart home FIBARO to także możliwość sprawowania kontroli nad mieszkaniem, natychmiastowego reagowania na zagrożenia związane m.in. z zalaniem, pożarem czy tlenkiem węgla. Od teraz posiadacze pakietu Echo Smart będą mogli sterować swoim mieszkaniem, światłem oraz ogrzewaniem, dzięki centrali FIBARO oraz dołączonym urządzeniom. System może zostać w każdej chwili rozbudowany o kolejne elementy, a ich instalacja nie wymaga przeprowadzania remontu i jest oparta o urządzenia bezprzewodowe.

– Nowocześni mieszkańcy miast są mobilni, otwarci na rozwiązania ułatwiające codzienne życie, jednocześnie cenią sobie wygodę i bezpieczeństwo, swoje oraz najbliższych. System FIBARO, dzięki swojej otwartości na rozwiązania firm trzecich i możliwość ich integracji w ekosystem, można łatwo rozbudować i dopasować do indywidualnych potrzeb. Kompletny i w pełni zintegrowany inteligentny dom łączy dopełniające się wzajemnie urządzenia w niezawodną i przyjazną w obsłudze całość, zmieniającą zwykłą przestrzeń w przyjazny, bezpieczny, nowoczesny dom. Cieszymy się, że nasze rozwiązania znajdą się w mieszkaniach na poznańskich Jeżycach, gdzie do 2019 roku mieściła się nasza fabryka.

– komentuje Adam Krużyński, CEO FIBARO.

Echo Investment stawia na technologie zapewniające użytkownikowi komfort, bezpieczeństwo i oszczędność czasu. Tylko w 2020 r. deweloper planuje wybudować i zaoferować klientom ponad 1,2 tys. mieszkań wyposażonych w przygotowany do dalszej rozbudowy inteligentny system do zarządzania mieszkaniem Echo Smart. Wśród nich znajdą się m.in. lokale w poznańskich Naszych Jeżycach, w Browarach Warszawskich, łódzkiej Fuzji czy Stacji 3.0 we Wrocławiu.

– Echo Investment jest aktywne w Poznaniu już drugą dekadę i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych deweloperów w tym mieście. Zebrane doświadczenia wykorzystaliśmy przy projektowaniu Naszych Jeżyc. Żeby zagwarantować przyszłym mieszkańcom najwyższy poziom komfortu, wszystkie lokale w projekcie wyposażone będą w rozwiązania smart, które wyręczą ich z niektórych codziennych obowiązków. Za pomocą aplikacji mobilnej, mieszkańcy będą mogli dopasować światła do aktualnego nastroju, zdalnie ustawić temperaturę czy połączyć wszystkie urządzenia w optymalny dla siebie sposób, tak by przynajmniej część domowych obowiązków wykonywała się sama.

– mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży w dziale mieszkaniowym Echo Investment.

Rozwiązania do inteligentnego domu, produkowane pod Poznaniem, cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród nowych inwestycji deweloperskich – mieszkań i domów.

– Na całym świecie, co roku, oddawanych jest coraz więcej nowych mieszkań i domów wyposażonych w system do zarządzania inteligentnym domem. Deweloper decydując się na taki krok wychodzi naprzeciw rosnącym wymaganiom klientów. Można pokusić się o stwierdzenie, że nowoczesna inwestycja bez systemu smart home dziś nie jest standardem.

– mówi Szymon Ochociński, Head of Sales FIBARO.

Inwestycje deweloperskie wyposażone w system inteligentnego domu FIBARO można znaleźć m.in. w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Trójmieście czy Toruniu.