Inteligentny dom FIBARO to nie tylko zabezpieczenie przed pożarem, tlenkiem węgla, zarządzanie multimediami czy sterowanie roletami. Smart home pozwala stworzyć idealny klimat dopasowany pod Ciebie i Twoich bliskich. Poznaj możliwości zarządzania klimatem w Twoim inteligentnym domu.

Twój dom już na Ciebie czeka

W drodze powrotnej z pracy czy szkoły bardzo często myślimy, co zrobimy, gdy tylko przekroczymy próg domu. Relaks z książką, przed TV czy podczas słuchania muzyki? A może domowe obowiązki, które czekają na nas już od dłuższego czasu? Inteligentny dom pomoże schronić się przez upałem – latem, deszczem – wiosną i jesienią oraz mrozem – zimą. Dzięki zaprogramowanym harmonogramom dom FIBARO przygotuje się na Twój powrót do domu, dostosuje temperaturę i wilgotność powietrza do panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. To wszystko dla Twojej wygody.

Wyposażając swój dom w urządzenia FIBARO mamy pewność, że trzymamy rękę na pulsie pod wieloma względami. Sensory (np. Door/Window Sensor, Flood Sensor czy Smoke Sensor) zawierają w sobie wbudowany czujnik temperatury i wilgotności powietrza. Dzięki temu mamy podgląd na to, ile stopni Celsjusza obecnie jest w naszym domu. Możemy niemal natychmiast zareagować i zadać klimatyzacji zadanie: 22 stopnie w salonie. Zanim dojedziemy do domu z pracy, ochłodzony salon przywita nas orzeźwiającą temperaturą.

Smart home na Twoje życzenie

Każdy z nas zna to uczucie „zmęczenia” po bardzo upalnej i dusznej nocy. Jest na to przepis. Wakacyjne poranki to przyjemność kiedy w upalne dni, dzięki automatycznie podniesionym roletom, Twój dom przywitają ciepłe promyki słońca, a klimatyzacja zadba o odpowiednią temperaturę zapewniając Ci rześkie przebudzenie.

W zarządzaniu temperaturą w naszych domach i mieszkaniach pomagają m.in. urządzenia HMS Intesis, które od marca 2020 znajdują się w Strefie Marek FIBARO. Dzięki uniwersalnej bramce, Intesis IS IR WMP, działającej w oparciu o IR (podczerwień) można stworzyć szereg scen, które będą w naszym imieniu ustawiać pożądaną temperaturę. Przykład? Klimatyzator będzie włączał się automatycznie, kiedy Motion Sensor wykryje ruch, a temperatura w pomieszczeniu przekroczy 25*.

Każdego z nas przechodzą dreszcze, kiedy myślimy o marnotrawstwie czasu, pieniędzy i energii. Na wszystkie te problemy jest rozwiązanie 😉. Dzięki zintegrowanej klimatyzacji, bramce Intesis oraz Door/Window Sensor klimatyzator zostanie automatycznie wyłączony, gdy okno zostanie otwarte.

Inteligentny dom FIBARO zawsze zadba o komfort życia, zdrowie i klimat – także termiczny. Co więcej – pozwoli też na realne oszczędności w domowym budżecie. Sprawdź więcej tutaj.