Ronson, renomowany deweloper na rynku nieruchomości, buduje mieszkania z najwyższą dbałością o indywidualne potrzeby klientów. Klienci inwestycji Osiedla Vola rozpoczynają właśnie proces odbioru swoich nowych mieszkań wraz z pakietem inteligentnego domu FIBARO, który zapewnia wygodę, bezpieczeństwo i oszczędność energii.


Wola – tu trzeba być!

Osiedle Vola położone jest w centrum warszawskiej Woli. Ta dzielnica ponownie zaczyna zyskiwać na popularności. Doskonała lokalizacja pozwala na dojazd do centrum miasta w zaledwie kilka minut, ale też na realizację potrzeb mieszkańców na miejscu. W najbliższym otoczeniu znajdują się szkoły, przedszkola, punkty usługowe i centra handlowe. Wysoka jakość wykonania, przestrzenne tarasy i otaczająca bloki zieleń czynią z osiedla idealne miejsce do życia, zwłaszcza dla młodych ludzi. 

Inteligentne systemy dla wygody mieszkańców

System FIBARO, zainstalowany w każdym mieszkaniu to połączenie komfortu i oszczędności. Każdy pakiet zawiera centralę Home Center 3 Lite, która stanowi mózg inteligentnego domu. To zaawansowane urządzenie umożliwia pełną kontrolę nad wszystkimi funkcjami domu, takimi jak oświetlenie, ogrzewanie, alarmy, zamki drzwi, rolety i wiele więcej. Dzięki przyjaznemu i intuicyjnemu interfejsowi użytkownika w aplikacji, mieszkańcy Osiedla Vola mogą dostosować swoje domy do swoich indywidualnych preferencji i potrzeb.

Oszczędne i efektywne ogrzewanie

Ważnym elementem systemu FIBARO zainstalowanym w mieszkaniach na Osiedlu Vola są inteligentne głowice termostatyczne FIBARO The Heat Controller. To one pozwalają mieszkańcom precyzyjnie kontrolować temperaturę w każdym pomieszczeniu i ustawiać automatyczne harmonogramy. Unikanie zbędnego dogrzewania mieszkania, kiedy nas w nim nie ma to spora oszczędność. Dzięki zdalnemu sterowaniu za pomocą aplikacji Yubii na smartfonie, użytkownicy mogą dostosować ustawienia temperatury z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie – na przykład wtedy, gdy nagle zmienią plany i szybciej wrócą z pracy. Temperaturę można oczywiście regulować również ręcznie, tak jak w standardowych termostatach montowanych na grzejnikach. 

W mieszkaniach zainstalowano także 3 moduły FIBARO Double Switch. To inteligentne przełączniki dwukanałowe montowane we włącznikach światła, które umożliwiają sterowanie dwoma obwodami oświetlenia. Mieszkańcy mogą tworzyć harmonogramy, aby światło włączało się tylko w określonych godzinach i wyłączać je zdalnie za pomocą aplikacji. Przy wykorzystaniu dodatkowych czujników (takich jak czujnik ruchu) są w stanie tworzyć bardziej zaawansowane sceny wyzwalane przez wybrane czynniki – obecność w pomieszczeniu lub chociażby zapadający zmrok. 

Zarówno moduły FIBARO Double Switch jak i głowice The Heat Controller posiadają funkcję monitorowania zużycia energii. Dane te można na bieżąco kontrolować w aplikacji. Pozwala to na analizę wydatków i podejmowanie decyzji związanych z oszczędnościami.  

Wprowadzenie systemu FIBARO na Osiedlu Vola to znakomity krok w kierunku przyszłościowego, inteligentnego budownictwa. Ronson jako inwestor, pokazuje swoje zaangażowanie w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań dla swoich klientów. Osiedle Vola staje się miejscem, gdzie komfort, bezpieczeństwo i oszczędność idą w parze. Dzięki zastosowaniu systemu FIBARO, mieszkańcy Osiedla Vola mogą cieszyć się wygodą, elastycznością i oszczędnością energii. Inteligentne zarządzanie domem staje się rzeczywistością i podnosi standardy inwestycji.