Osiedle przy Białych Tygrysów to nowa inwestycja mieszkaniowa we Wrocławiu, która przyciąga uwagę swoją nowoczesnością i innowacyjnością. Zlokalizowane w malowniczej okolicy, osiedle oferuje nie tylko estetyczne i funkcjonalne domy, ale także szereg udogodnień, które podnoszą komfort życia mieszkańców. Osiedle składa się z 16 lokali w 8 bliźniaczych domkach. Deweloper Mesta Development zdecydował się na instalację systemu FIBARO w standardzie każdego mieszkania. Co więcej,  jeden z lokali pokazowych został wyposażony w rozbudowaną wersję systemu smart home FIBARO. Nasz dolnośląski dystrybutor – FIBARO Wrocław, wykonał zaawansowaną integrację elementów wyposażenia domu pokazowego oraz inteligentne rozwiązania w standardzie mieszkań. 

Jakie rozwiązania smart otrzymują mieszkańcy osiedla?

Osiedle przy Białych Tygrysów oferuje nowoczesne mieszkania, które w standardzie wyposażone są w najnowsze rozwiązania techniczne zapewniające komfort, oszczędność energii ,wygodę użytkowania oraz bezpieczeństwo. W standardzie mieszkania zapewnione są rekuperator, pompa ciepła z ogrzewaniem podłogowym, panele fotowoltaiczne, system odzysku wody deszczowej, wentylacja mechaniczna z rekuperacją oraz zdalne sterowanie roletami oraz i ogrzewaniem za pomocą systemu FIBARO. Dodatkowo mieszkańcy mogą z poziomu aplikacji Yubii zdalnie zarządzać bramą garażową oraz otrzymywać powiadomienia o stanie bramy. 

Materiał video

Zaawansowane funkcjonalności smart w domu pokazowym

Dom pokazowy na Osiedlu przy Białych Tygrysów to przykład nowoczesnych technologii w służbie codziennego życia. System smart home FIBARO to kompleksowe rozwiązanie, które integruje różne urządzenia i systemy w domu, umożliwiając ich zarządzanie za pomocą jednej aplikacji Yubii.  Oprócz standardowych rozwiązań, związanych ze sterowaniem ogrzewaniem, oświetleniem, roletami, klimatyzacją, czy połączeniem systemu alarmowego i kamer monitoringu, zastosowana została integracja systemu FIBARO z rekuperatorem Frapol, pompą ciepła Panasonic, inwerterem marki Solplanet oraz systemem audio Arylic. Kluczowym elementem tych integracji są autorskie aplikacje QuickApp realizowane przez FIBARO Wrocław.  Dzięki zastosowanym rozwiązaniom system FIBARO pozwala na zdalne sterowanie i  automatyzację wielu funkcji domowych zapewniając nie tylko wygodę ale i oszczędności. 

Sterowanie rekuperacją

Zastosowanie rekuperacji to dom pełen świeżego powietrza, który potrafi również oszczędzać na ogrzewaniu. Integracja systemu FIBARO z systemem rekuperacji umożliwia sterowanie pracą rekuperatora z poziomu systemu inteligentnego domu. Dzięki temu, mieszkańcy mają możliwość zmieniać biegi rekuperatora, ustawiać sceny z każdego miejsca na świecie. Integracja rekuperatora umożliwia automatyczny dobór parametrów wentylacji, na podstawie stanu wskazań czujników systemu FIBARO, czy choćby systemu alarmowego. Wpływa to dodatkowo na komfort życia oraz oszczędności wynikające z ograniczenia zużycia energii. 

Sterowanie pompą ciepła

Sterowanie ogrzewaniem w domu pokazowym na Osiedlu przy Białych Tygrysów zostało zrealizowane z wykorzystaniem zaawansowanej technologii, która łączy pompę ciepła z systemem smart home FIBARO, umożliwiając kompleksowe zarządzanie systemem grzewczym oraz produkcją ciepłej wody użytkowej. Nowoczesny system grzewczy z pompą ciepła oraz ogrzewaniem podłogowym zapewnia równomierne i efektywne ogrzewanie całego mieszkania. Sterowanie ogrzewaniem, za pośrednictwem pompy ciepła zintegrowanej z systemem FIBARO pozwala na wielostrefowe zarządzanie ogrzewaniem – możliwa jest niezależna regulacja temperatury w 6 strefach, personalizacja ustawień i monitorowanie temperatur w czasie rzeczywistym. Co więcej, QuickApp umożliwia podgląd aktualnego stanu każdej strefy grzewczej w domu. Użytkownik może na bieżąco śledzić, która strefa jest aktywna, a która nie.  

Fotowoltaika z systemem FIBARO

Efektywne zarządzanie wytworzoną energią obejmuje bieżące monitorowanie jej produkcji, zużycia oraz magazynowania. Bazując na odczytach z falownika, mieszkańcy mogą planować zwiększenie auto-konsumpcji energii. Dzięki integracji z systemem FIBARO, użytkownicy mogą optymalnie wykorzystywać nadwyżkę energii, tworząc tzw. sceny, które automatycznie zlecają jej wykorzystanie na przykład do podgrzewania wody czy włączenia pieca. Dzięki możliwości tworzenia scen w systemie FIBARO, mieszkańcy mogą automatycznie zlecać zużycie nadwyżki energii. Przykładowo, mogą podnieść temperaturę w pomieszczeniach o 1°C, co uruchamia pompę ciepła i magazynuje energię w buforze wody CO, obwodach ogrzewania podłogowego i temperaturze pomieszczeń. Po zmniejszeniu produkcji energii i przywróceniu podstawowych nastaw temperatur, zgromadzona energia zmniejsza zużycie prądu przez pompę ciepła. Dzięki temu, mieszkańcy mogą oszczędzać energię elektryczną w godzinach, gdy produkcja jest niższa.

Rozszerzone funkcjonalności smart home

System FIBARO, poprzez swoje rozszerzone funkcjonalności i zastosowane integracje, zapewnia ekologiczne rozwiązania, które wspierają zrównoważony rozwój i oszczędność energii. Zaprezentowane integracje są zainstalowane w domu pokazowym Osiedlu przy Białych Tygrysów. Każdy z mieszkańców ma możliwość rozszerzenia standardu swoich mieszkań o powyższe funkcjonalności. Przygotowane integracje oparte są m.in o protokół Modbus, powszechnie stosowany w urządzeniach grzewczych, wentylacyjnych, w systemach produkcji i magazynowania energii i wielu innych. QuickAppy są dostępne dla wszystkich Partnerów, producentów i użytkowników systemu FIBARO na platformie MarketPlace.

Realizacja na zdjęciach