Wychodząc z domu zadajemy sobie bardzo wiele pytań związanych ze stanem sprzętów, które w nim zostawiamy. Czy aby na pewno nic się nie stanie, czy nie nastąpi awaria, czy nikomu z domowników nic nie zagraża. Sytuacje potencjalnie niebezpieczne mogą przydarzyć się także w czasie, gdy jesteśmy obecni w domu. Warto posiadać system, który uchroni przed potencjalnymi szkodami i zadba o spokój ducha i zdrowie domowników.

Jakość powietrza, jakim oddychamy jest ostatnimi czasy bardzo popularnym tematem rozmów i często poruszanym także w mediach. Latem sytuacja zanieczyszczenia powietrza cząstkami stałymi wydaje się nie być tak aktualne, jednak warto zawczasu zaopatrzyć się w odpowiednie rozwiązania, które pomogą oddychać pełną piersią w swoim domu. Rozwiązaniem tego problemu FIBARO Wall Plug, do którego podłączony jest oczyszczacz powietrza. Każdorazowe wykrycie wysokiego stężenia cząstek stałych PM2,5 lub PM10 (przez urządzenie lub portal np. Airly) spowoduje włączenie oczyszczacza. Innym, bardziej rozbudowanym scenariuszem może być automatyczne zamknięcie okien Fakro współpracujących z FIBARO i automatyczne uruchomienie oczyszczacza powietrza.

Okres zimowy to także czas, gdy docierają do nas informacje o nieszczelnych instalacjach grzewczych i zagrożeniu, który wiąże się nierozerwalnie z cichym zabójcą, jakim jest tlenek węgla. CO Sensor wykrywając wysokie stężenie czadu wyśle odpowiednie powiadomienie na telefony użytkowników równocześnie otwierając okna i odetnie dopływ gazu dzięki odpowiedniemu elektrozaworowi.

Umieszczenie urządzeń w obrębie kuchni czy łazienki, a więc tam, gdzie może dojść do potencjalnej awarii, zalania lub wzniecenie pożaru zdecydowanie zda egzamin i uchroni przed przykrymi konsekwencjami tych zdarzeń. Smoke Sensor w okolicy kuchenki zapobiegnie przypaleniu ciast czy dań. Wykrywając dym ulatniający się z kuchenki, moduł FIBARO Single Switch lub Wall Plug, automatycznie odetnie dopływ prądu. Dzięki temu unikniemy tragicznego w skutkach pożaru, zniszczeń i wymaganych prac remontowych. Podobną pracę wykona Flood Sensor zlokalizowany np. pod zmywarką, umywalką lub pralką – wystarczy nawet najmniejsza nieszczelność, a czujnik odetnie dopływ wody i wyśle odpowiednie powiadomienie na smartphone.

W sytuacjach zagrożenia myślimy przede wszystkim o naszych najbliższych, o tym, czy są bezpieczni. Nie pozwól na to, żeby niepokój o zdrowie Twojej rodziny i troska o dobytek towarzyszyły Ci na co dzień. Dzięki urządzeniom FIBARO masz pewność, że trzymasz rękę na pulsie, ponieważ Twój dom od razu zareaguje na niebezpieczną sytuację.

 

Poznaj bezpieczy Dom FIBARO