Wychodząc naprzeciw wysokim oczekiwaniom klientów oraz dynamicznym zmianom na rynku IoT, Nice przedstawia nową aplikację Yubii Home, do zarządzania systemem smart home marki Nice i FIBARO, oferując użytkownikom jeszcze większą kontrolę, wygodę i możliwości dostosowania sterowania inteligentnym domem do ich indywidualnych potrzeb. Nowa aplikacja mobilna oferuje przełomowe możliwości zarówno dla instalatora systemu, jak i użytkownika końcowego – znacząco skraca czas niezbędny do instalacji systemu smart home oraz zwiększa komfort jego użytkowania. 

Aplikacja Yubii Home została przygotowana z myślą o wszystkich posiadaczach ekosystemu Yubii, by jeszcze bardziej uprościć zarządzanie inteligentnym domem, ułatwić sterowanie poszczególnymi smart urządzeniami oraz usprawnić możliwość korzystania z dedykowanych integracji przy pomocy popularnych QuickApps. Do naszej dyspozycji otrzymujemy narzędzie, które w jasny i klarowny sposób pozwala rozróżnić certyfikowanego instalatora systemów smart od klienta końcowego. Dodatkową cechą charakteryzującą aplikacje dla 3 generacji platform jest płynność działania Yubii Home, które w przyszłości będzie regularnie optymalizowana. 

Lekki interfejs aplikacji

Zmiany wizualne nowej aplikacji mobilnej widoczne są już gołym okiem. Odświeżony i estetyczny widok przekłada się na prostszą obsługę funkcjonalności oraz szybsze działanie samej aplikacji. Korzystanie z nowej aplikacji nie wiąże się z koniecznością konfigurowania naszego obecnego systemu smart home od początku– szybki i intuicyjny sposób dodamy swoje ulubione urządzenia, sekcje i pokoje. Bez problemu możemy przelogować się do istniejącej konfiguracji i cieszyć się wszystkimi udogodnieniami Yubii Home.

W pełni konfigurowalny dashboard

Użytkownik otrzymuje możliwość pełen customizacji zakładki Ulubione decydując, które elementy mają być wyświetlane i uporządkowaną oraz bardziej przejrzystą sekcję Ustawień. Za pomocą dwóch dostępnych motywów kolorystycznych można szybko dopasować aplikację do swoich indywidualnych preferencji.

Proste dodawanie urządzeń

Wprowadzono nowy i uproszczony sposób dodawania urządzeń, który korzysta ze szczegółowych instrukcji przedstawiających krok po kroku co należy zrobić. Dużym usprawnieniem jest możliwość zmiany parametrów konfiguracyjnych urządzeń w trakcie procesu parowania przez aplikację. W ten sposób można na przykład określić typ klawiszy podłączonych do modułu zamontowanego już w puszce podtynkowej.

Wygodne i intuicyjne tworzenie scenariuszy 

Od teraz możliwe jest tworzenie nowych scenariuszy bezpośrednio z poziomu aplikacji. Chociaż ich działanie jest analogiczne do sposobu funkcjonowania scen blokowych, są one szybsze w konfiguracji. 

Tryb instalatora

Nowa aplikacja to nie tylko ułatwienie dla klienta końcowego, ale też praktyczne narzędzia dla instalatora systemów smart. Specjalny tryb instalatora pozwala skonfigurować nową centralę pod względem najważniejszych elementów: stworzyć nowe sekcje i pokoje, dodać inteligentne urządzenia, utworzyć scenariusze. Instalacja systemu smart home odbywa się bez potrzeby łączenia się z siecią domową klienta, zmian haseł lub tworzenia kont użytkowników. Na szczególną uwagę zasługuje czas potrzebny na dodanie pierwszych urządzeń – wystarczy zeskanowanie QR kodu z obudowy centrali i wybranie opcji „jestem instalatorem”. Po zakończonym procesie instalator może wysłać zaproszenie do dokończenia konfiguracji już przez klienta.

Nowa Aplikacja Yubii Home współpracuje z centralami Yubii Home Pro, Home Center 3, Home Center 3 Lite oraz Yubii Home od wersji oprogramowania 5.153. 

Pobierz aplikację

Aplikacja Yubii Home dostępna jest do pobrania na App Store oraz Google Play:

App Store: https://apps.apple.com/app/id6477485519

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.niceforyou.yubii