Zaprezentowana podczas CES 2019 w Las Vegas aplikacja Home Center do zarządzania inteligentnym domem FIBARO, otrzymała aktualizację. W nowej paczce umieszczono kolejne funkcjonalności, które zwiększą możliwości zarządzania domem przez użytkowników.

Aktualizacja 1.1 to siedem znaczących zmian:

1. Urządzenia wirtualne – rozszerzona została funkcjonalność umożliwiająca zarządzanie np. TV, światłem przy użyciu żarówek Philips HUE, urządzeniami marki Sonos czy wieżą Hi-Fi i innymi sprzętami. Rozszerzenie wsparcia w aplikacji daje możliwość wyświetlania szczegółów dotyczących tych urządzeń i ich funkcjonalności. FIBARO kładzie nacisk na wspieranie rozwiązań firm trzecich – pełna lista urządzeń wirtualnych zintegrowanych z FIBARO dostępna jest na https://marketplace.fibaro.com/.

 

2. Wsparcie kamer – wraz z aktualizacją aplikacji, przy poprawnie skonfigurowanych ustawieniach, możliwe jest odświeżanie obrazu dostarczanego przez kamerę. Wraz z kolejną aktualizacją możliwy będzie streaming obrazu z kamery w formacie mjpeg.

3. Kategorie scen – dostępny jest widok wszystkich scen oraz w podziale na kategorie – Oświetlenie, Rolety, Bramy, Nastrój, Bezpieczeństwo, Ochrona, Multimedia. Taki podział scen jest wynikową faktu, że większość scen wychodzi poza obręb jednego pomieszczenia. Scena może być przypisana pod więcej niż jedną kategorię zależnie od preferencji użytkownika. Konfiguracja tego ustawienia odbywa się z poziomu aplikacji desktopowej FIBARO. Co więcej, sceny na dashboardzie i widżetach uporządkowane są w wyniku uczenia maszynowego – na podstawie użytkowania aplikacji i scen przez mieszkańców.

4. Widżety iOS – widżety upraszczają sterowanie domem, nie ma już potrzeby włączania aplikacji, by zarządzać ulubionymi scenami czy urządzeniami. Także w tym przypadku działanie widżetów oparto o machine learning. Sceny, z których użytkownik korzysta najczęściej, będą pojawiały się na liście jako pierwsze.

5. Możliwość konfiguracji wibracji – włączanie/ wyłączanie funkcji haptic.

6. Termostaty Danffos – do tej pory aplikacja umożliwiała sterowanie i zarządzanie głowicami termostatycznymi The Heat Controller, rozszerzono tę funkcję o urządzenia firmy trzeciej – Danffos.

7. Siri Shortcuts – został dodany dostęp do aplikacji i sugestii od aplikacji (np. w postaci scen) już z poziomu systemowej wyszukiwarki iOS (Spotlight). Kolejność scen opiera się na sposobie korzystania z aplikacji przez użytkownika. Przeprowadzono wiele testów, by możliwie najlepiej przygotować aplikację do wspierania skrótów Siri.

W trosce o najlepsze doświadczenia płynące z używania najnowszej aplikacji FIBARO aktualizacje wydawane będą co miesiąc. Już niebawem spodziewać się można kolejnych usprawnień funkcjonalności inteligentnego domu FIBARO.

Aplikacja FIBARO Home Center dostępna jest na urządzenia iOS oraz Android, do pobrania tutaj:

iOS Android