FIBARO udostępniło niedawno pierwszą w branży smart home aplikację, która pozwala na zdalne serwisowanie i utrzymanie systemu przez certyfikowanych instalatorów. To duży krok naprzód w kwestii obsługi i wygody użytkowania systemu FIBARO, zarówno dla instalatorów jak i użytkowników.

FIBARO Installer App jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez instalatorów systemu i jego użytkowników. Aplikacja pozwala na zdalne monitorowanie i utrzymywanie sprawności systemu, bez konieczności umawiania wizyty specjalisty. Teraz klienci nie muszą dzwonić do instalatora, aby umówić się na dogodny termin. Co więcej nie muszą wychodzić wcześniej z pracy czy brać urlopu, aby spotkać się z fachowcem w sprawie awarii systemu czy usterki konkretnego urządzenia. Serwisowanie systemu FIBARO stało się naprawdę proste.

Powiadomienie o potencjalnej awarii u konkretnego klienta FIBARO wyświetli się w aplikacji certyfikowanego instalatora, któremu użytkownik nadał uprawnienia do monitorowania. Dla klienta ważne jest, iż instalator z dostępem do aplikacji przeszedł wcześniej odpowiednie szkolenie i posiada FIBARO ID. System FIBARO to także bezpieczeństwo danych. Klient może udostępnić certyfikowanemu instalatorowi zdalny dostęp do centrali FIBARO z poziomu aplikacji Home Center na określony czas (nawet do 24 h), który w każdej chwili może zostać przez niego wyłączony.

Pobierz aplikację
Installer App

 

Aplikacja FIBARO Installer App to ogromna oszczędność czasu dla klientów, wygodna obsługa systemu i szybka reakcja. Instalator, który dostanie powiadomienie o usterce nie musi już zgłaszać każdej awarii poprzez Service Desk FIBARO. Dział wsparcia technicznego reaguje szybciej i dokonuje napraw z poziomu systemu bez konieczności dojazdu i obecności instalatora w domu klienta.

Ochrona danych i wygoda to nie jedyne korzyści FIBARO Installer App. Dzięki niej instalator może też zapobiegać ewentualnym awariom systemu. Aplikacja wykrywa bowiem potencjalne zagrożenia lub anomalia w działaniu systemu. Co ważne – dzieje się to przed ich zauważeniem przez użytkownika.

FIBARO Installer App i obsługa systemu klienta przez profesjonalistów FIBARO wyznacza nowe standardy w branży smart home.