Nie ulega wątpliwościom – odpowiednie oświetlenie pozwala odpocząć, skupić się na pracy lub nauce, a dodanie odrobiny koloru w postaci np. listwy LED sprawi, że spotkania towarzyskie przerodzić się mogą w niezapomnianą imprezę. Oświetlenie pełni bardzo ważną rolę w naszym codziennym życiu – pochłania znaczną część naszych funduszy, ponad połowę czasu w ciągu dnia spędzamy w oświetlonych pomieszczeniach. Warto zatem zastanowić się nad stworzeniem przestrzeni, która nie tylko będzie dla nas atrakcyjna czy funkcjonalna, musi być także przemyślana w kwestii oświetlenia. W tym wszystkim pomoże smart home FIBARO.

Rozpoczęcie dnia dla większości z nas bywa trudne, a cenne minuty drzemki potrafią sprawić, że poranna toaleta i wyjście z domu odbywa się w biegu. Inteligentny dom FIBARO ma na to rozwiązanie. Wystarczy, że system zostanie skonfigurowany, iż światła w sypialni będą stopniowo włączać się do osiągnięcia 30% swojej mocy. To wszystko dzięki FIBARO Dimmer, aplikacji Home Center App i odpowiednim źródłom światła.

Gdy poranna toaleta dobiegnie końca, jesteśmy gotowi do wyjścia trzymając klucze w dłoni. Jedyne co można zrobić to wcisnąć The Button umieszczony przy wejściu (lub jedno z urządzeń linii Walli), aby uzbroić alarm. System FIBARO w tym momencie uzbroi alarm, a światła i niepotrzebne sprzęty w domu zostaną wyłączone. To wszystko dzięki tylko jednemu ruchowi dłoni. Latem, z kolei, lubimy spędzać czas ze znajomymi np. podczas wieczornych rozmów czy grilla. Wraz z zachodem słońca system FIBARO uruchomi delikatne oświetlenie alejek, krzewy mogą zostać podświetlone na dowolny sposób, a taras zabłyśnie feerią barw dzięki RGBW Controller.

Wieczory to doskonała okazja do odpoczynku przy książce, filmie lub w gronie najbliższych znajomych. Drzwi do domu otworzyć można poprzez zintegrowany inteligentny zamek i FIBARO Intercom. Dzwoniący wyświetli się na ekranie smartphone, a my nie wstając z kanapy możemy wpuścić do naszego domu przyjaciół. Naciśnięcie (przykładowo 3 razy) FIBARO Walli Switch sprawi, że do centrali Home Center 2 zostanie wysłany sygnał, by RGBW Controller włączył odpowiedni kolor na taśmach LED. Do tego odpowiednia muzyka ze zintegrowanego głośnika i imprezę można uznać za rozpoczętą. Smart home FIBARO obsługiwać można także poprzez asystentów głosowych (np. Amazon Alexa lub Google Home). Wystarczy wypowiedzieć odpowiednią komendę, a FIBARO Dimmer przygasi światło, RGBW Controller stworzy nastrojową atmosferę i można zacząć oglądać ulubiony serial lub film.

Nasz dom jest naszą ostoją, miejscem, w których chcemy czuć się bezpiecznie. Pomaga w tym także system FIBARO, który poprzez oświetlenie ostrzega przed niebezpiecznymi zdarzeniami. Doskonałym przykładem mogą być sygnały świetlne wzbudzone przez FIBARO CO Sensor, gdy w pomieszczeniu wykryte zostanie niebezpieczne stężenie tlenku węgla. Światła pomóc mogą nam także przed nieproszonymi gośćmi. Podczas dłuższych wyjazdów smart home FIBARO może pozorować obecność domowników poprzez włączanie świateł o określonych porach. Tym samym potencjalni złodzieje mają jasny sygnał – w tym domu może ktoś przebywać.

Możliwości inteligentnego domu FIBARO są nieograniczone, a przygodę z nim rozpocząć można już od bardzo podstawowego zestawu oświetlenie. Wraz ze wzrostem potrzeb ekosystem można rozbudowywać, by domownicy mogli cieszyć się nowymi funkcjonalnościami. W doborze i instalacji skrojonego na miarę systemu pomoże certyfikowany instalator FIBARO.