To już trzeci rok, kiedy FIBARO stało się Partnerem Merytorycznym studentów kierunku Projektowanie Usług na Uniwersytecie SWPS. Jest to jeden z lepszych i ciekawszych kierunków traktujących tematykę projektowania usług i produktów z wykorzystaniem metod zorientowanych na człowieka i użytkownika.

Nie ma nic lepszego, niż spotkanie praktyków, ludzi doświadczonych z młodym pokoleniem, które nie boi się wyzwań. Celem studentów jest zaprojektowanie, przygotowanie prototypu i zaprezentowanie usługi dla danej grupy docelowej w oparciu o usługi i produkty FIBARO. Eksperci FIBARO zaproponowali dwa interesujące tematy, którym mogli przyjrzeć się studenci:

  1.  Jak zaprojektować usługi inteligentnego domu FIBARO, aby odpowiadały na potrzeby seniorów i ich rodzin?
  2. Jak zaprojektować usługi FIBARO, aby odpowiadały potrzebom domowników podczas rzeczywistości pandemicznej.

Studenci z Poznania i Warszawy wybrali temat numer 1 – seniorzy i ich rodziny. Wyniki prac w formie raportu pojawią się już niebawem – w czerwcu 2021. Wiemy, że studenci mają już przygotowane prototypy i zajmują się pogłębionymi badaniami – nie możemy doczekać się efektów!

Zakres działań jest właściwie nieograniczony, wszystkie kwestie, które zdaniem studentów powinny być zmienione/ poprawione lub poruszone mogą zostać zaprezentowane. Chcemy, by nasze rozwiązania jeszcze lepiej uwzględniały potrzeby obecnych i przyszłych klientów FIBARO.

W poprzednich latach studenci opracowali dwa tematy. Pierwszy z nich dotyczył usług FIBARO dla osób niepełnosprawnych oraz potrzeby generacji Z w kontekście smart home. Studenci skupili się tutaj na graczach. Wnioski były zaskakujące 😊

Wsparcie w procesie dla studentów zadeklarowali eksperci FIBARO, którzy pomagali grupom projektowym.