Dla wielu z nas przydomowy ogród to jedno z najważniejszych miejsc – nasza wizytówka, przestrzeń spokoju i odpoczynku, widok kojący każdego dnia. Wielu z nas przyjemność i odprężenie niosą doglądanie i pielęgnowanie jego stanu. Jednak nie zawsze mamy czas lub jesteśmy w domu, by móc zadbać o ogród.

Dłuższa nieobecność może skutkować zaprzepaszczeniem starań o piękno ogrodu. Wówczas pomocne będą inteligentne systemy. Należy jednak zwrócić uwagę, by umożliwiały one nie tylko ustawienie godzin uruchomienia podlewania, ale i pozwalały dostosować je do panującej pogody. Rozwiązaniem tego problemu może być wykorzystanie FIBARO Single/Double Switch i elektrozaworu. W połączeniu z dedykowaną sceną np. „podlewanie” nie musimy myśleć o pielęgnacji roślin co wieczór. Warto zaopatrzyć się także w stację pogodową – nie ma przecież sensu nawadniać ogrodu, gdy przewidywany jest deszcz. Podlewanie jest też często niewskazane przy pełnym słońcu lub wysokiej temperaturze. Jeśli ustawiony harmonogram nie uwzględnia stanu pogody i uruchomi podlewanie, może spowodować, że rośliny będą stać w wodzie lub oparzą się.

Gdy mieszkamy w domu jednorodzinnym często parkujemy samochód na podjeździe. Dzięki KeyFobowi użytkownik może aktywować scenę rozjaśnienia oświetlenia na podjeździe między bramą wjazdową a domem. W momencie wejścia do domu i uruchomienia Door/Window Sensora scena zostanie automatycznie zakończona po upłynięciu określonego przez domowników czasie. Warto dodać, że system FIBARO i możliwości kreacji scen umożliwia aktywację oświetlenia np. tylko po zachodzie słońca.

Ogród to miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi, wspólny grill, rozmowy i odpoczynek o każdej porze dnia i nocy. Dzięki zastosowaniu The Button i umieszczeniu go zaraz przy drzwiach prowadzących na ogród możemy uruchomić dowolne sceny oświetlenia naszego ogrodu. Jedno kliknięcie – 50% mocy żarówek, dwa kliknięcia – uruchamia się podświetlenie alejek prowadzących do altanki w każdym możliwym kolorze, a to wszystko dzięki FIBARO RGBW Controller. Możliwości są niemal nieograniczone. Tym samym sposobem możemy uruchomić ulubioną muzykę dzięki inteligentnemu głośnikowi. Od teraz imprezy tematyczne w ogrodzie będą codziennością, wystarczy odpowiednie oświetlenie i muzyka.

Istnieje też możliwość objęcia ogrodu ochroną antywłamaniową i zezwalania na dostęp tylko uprawnionym. Dostosować można także automatyczne koszenie, by nie nakładało się z podlewaniem i nie przeszkadzało w użytkowaniu ogrodu.

Możliwości smart home FIBARO nie ograniczają się tylko do pomieszczeń domów i mieszkań, stworzenie idealnej atmosfery sprzyjającej odpoczynkowi w ogrodzie jeszcze nigdy nie było tak proste i inteligentne. Poznaj możliwości inteligentnych rozwiązań dla Twojego ogrodu.

Piękny i inteligentny ogród