Jesienne wieczory sprawiają, że podświadomie szukamy odpoczynku, wygody i komfortu – także cieplnego. Inteligentny dom jest w stanie bez najmniejszego problemu zaspokoić wszystkie te pragnienia.

Poprzez instalację głowic termostatycznych the Heat Controller w wielu pomieszczeniach, jak łazienka, wiatrołap, salon czy sypialnia, możemy z dokładnością do jednego stopnia Celsjusza sprawować kontrolę nad klimatem w naszym domu. Magia tego rozwiązania polega nie tylko na tym, że przestrzeń przygotuje się na Twój powrót z pracy czy spaceru, możemy także niezależnie ustawiać różne temperatury dla innych pomieszczeń.

By w pełni oddać się relaksowi na kanapie przed kolejnym sezonem serialu na Netlix potrzebujemy odrobinę wyższej temperatury niż np. w sypialni, gdzie dla higieny snu niższa temperatura okazuje się tą lepszą. Po co generować niepotrzebne koszty ogrzewania w pomieszczeniach, do których wchodzimy bardzo rzadko, jak garaż, albo w tych, które same szybko się nagrzewają, przez czynności w nich wykonywane – mowa tutaj o kuchni. Dodatkowo, warto zainteresować się także ciekawym akcesorium, które pomoże jeszcze dokładniej zarządzać pożądaną temperaturą. FIBARO Temperature Sensor to mała pastylka, którą możemy umieścić w dowolnym miejscu, np. w salonie. Jego zadaniem jest sczytywanie temperatury dokładnie tam, gdzie sobie tego życzymy. Przykład: chcemy aby przy kanapie w salonie było dokładnie 24*, dlatego głowice będą tak długo dogrzewać pomieszczenie, aż Sensor nie odnotuje tej wartości w pobliżu kanapy.

Ustawianie harmonogramów to kolejna cecha, o której warto wspomnieć. FIBARO Home Center Lite, Home Center 2 i najnowsza – Home Center 3, pozwalają na stworzenie harmonogramu ogrzewania za pomocą panelu klimatu. Sam proces konfiguracji jest banalnie prosty, a potem nie pozostaje nic innego, jak zapomnieć o regulowaniu głowic grzejników. Jeśli jednak musimy np. niespodziewanie wyjechać, lub będziemy w domu wcześniej, możemy zdalnie wyłączyć harmonogram lub go przyśpieszyć – wystarczy dostęp do internetu, aplikacja FIBARO Home Center App lub smart watch.

Klimat nie jedno ma imię. To także nastój, atmosfera, poczucie odpoczynku. Jeśli pragniemy stworzyć sobie odpowiednią scenerię do pracy, skupienia lub chwili relaksu, możemy sięgnąć po aplikację w telefonie, na której, dzięki RGBW Controllerowi, zmienimy barwę światła na taśmach LED lub RGB.

Każdy z nas ma swoje sposoby na idealny klimat i odpoczynek. Inteligentny dom FIBARO sprosta wymaganiom, nieważne jakie by one nie były.