We wtorek, 20 paździenika, na toruńskiej Motoarenie odbyła się ostatnia runda tegorocznego cyklu Nice Cup. Mimo wielu trudności formalnych i pogodowych, zamknięcia stadionów dla widzów spowodowanych sytuacją epidemiczną w Polsce udało się rozegrać cały cykl do końca z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Łącznie wzięło udział ponad 40 zawodników młodzieżowych z Polski i Łotwy. W Toruniu najlepszy okazał się Damian Ratajczak z Unii Leszno. W całym cyklu triumfował Sebastian Szostak z Ostrovii Ostrów Wlkp., przed Ricardsem Ansvesulisem z Lokomotive Daugavpils i Kacprem Łobodzińskim (GKM Grudziądz).

W każdej rundzie dla najlepszych trzech zawodników były ufundowane nagrody rzeczowe: napędy do bram Nice, systemy inteligentnego domu FIBARO, systemy elero oraz akcesoria do motocykli żużlowych. Zawodnicy Nice Cup zbierali punkty przez cały rok. Łącznie odbyły się 4 turnieje: w Bydgoszczy, Ostrowie Wlkp., Grudziądzu i Toruniu. Udział wzięło 40 zawodników (juniorów) z Polski i Łotwy. Za triumf w klasyfikacji generalnej cyklu Sebastian Szostak otrzyma od Nice kewlar na przyszły sezon.


Zdjęcia autorstwa Wiesława Ruhnke