Marketplace FIBARO to niezwykła przestrzeń dla wszystkich, którzy chcą dzielić się swoimi integracjami dla Home Center z szerszą publicznością. Rzesza programistów i zapaleńców z całego świata publikuje tu swoje dzieła, które integrują przeróżne technologie i systemy tak, aby osiągać zupełnie nowe funkcjonalności i możliwości. Udostępnianie własnych integracji przez najbardziej zaangażowanych fanów Smart Home FIBARO sprawia, że wciąż wzrasta świadomość o możliwościach, jakie niesie za sobą wykorzystywanie zintegrowanych rozwiązań smart home. Liczba integracji dostępnych w Marketplace, ze względu na otwartą architekturę systemu FIBARO, stale rośnie. Przedstawiamy subiektywny wybór najciekawszych naszym zdaniem rozwiązań, które każdy użytkownik może wykorzystać w swoich scenach.

LOOKO2 – czujnik smogu zintegrowany z Home Center 2

Autor: Paweł Wroński

Ta stosunkowo prosta integracja wykorzystuje ogromne możliwości, jakie niesie za sobą stosowanie czujnika smogu LookO2. Czujnik po wykryciu ustalonego poziomu zanieczyszczeń powietrza wywołuje alarm, który może uruchomić cały ciąg zdarzeń. Wyobraźmy sobie automatycznie załączany system oczyszczania powietrza czy też automatycznie sterowane okna, które zamykają się, gdy poziom smogu na zewnątrz osiągnie niebezpieczną wartość.  Wszystko to w jednym, spójnym środowisku FIBARO HOME CENTER 2.

Pobierz: https://marketplace.fibaro.com/items/looko2-air-quality-sensor

Yamaha Universal MusicCast – muzyka dla Twojego domu

Autor: Liam Devlin

Odpowiednia muzyka dopasowana do danej chwili potrafi zapewnić niepowtarzalny nastrój Tobie i Twojej rodzinie. Warto wykorzystać do tego celu urządzenia z serii Yamaha Music Cast, które dzięki wirtualnemu urządzeniu zyskuje o wiele szersze możliwości. Kontrolowanie odtwarzania muzyki w środowisku FIBARO HOME CENTER 2 stwarza zupełnie nowe opcje integracji z innymi systemami. Chciałbyś, aby po otwarciu drzwi w domu przywitała Cię ulubiona muzyka? A może chcesz, by po zapadnięciu zmroku na Twoim ogródku zabrzmiała nastrojowa muzyka? Teraz jest to możliwe dzięki rozwiązaniu użytkownika, a’ka Liam Devlin.

Pobierz: https://marketplace.fibaro.com/items/yamaha-amplituner

Husqvarna Automower Connect – piękny trawnik na celowniku

Autor: Pieter Hoekstra

O tym, że prawdziwie zielony trawnik może być chlubą każdego domu nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jednak, aby mogło się tak stać niezbędna jest jego odpowiednia pielęgnacja i częste koszenie. Teraz dzięki urządzeniu Husqvarna Automower Connect i systemowi smart home FIBARO jest to niezwykle łatwe. Chciałbyś, aby po zakończeniu koszenia automatycznie uruchomiło się podlewanie? Pragniesz, by koszenie rozpoczęło się po zapadnięciu zmroku? A może wiesz, że twojej trawie szkodzi koszenie zaraz po deszczu? Nie ma problemu! Teraz dzięki wirtualnemu urządzeniu autorstwa Pietera Hoekstra, kosiarce Husqvarny, kilku sensorom oraz systemowi FIBARO jest to w pełni możliwe.

Pobierz: https://marketplace.fibaro.com/items/husqvarna-automower

Dyson Bladeless Tower Fan – designerski klimatyzator teraz w Twoim systemie smart home

Autor: Aik Leong Khoo

Często, zwłaszcza latem, bardzo trudno o odpowiedni komfort termiczny pozwalający na swobodne wykonywanie codziennych zajęć. Specjalnie na tę okazję producenci urządzeń chłodniczych, takich jak Dyson, przygotowali ofertę mobilnych klimatyzatorów, które wspaniale wykonują swoją pracę. Nie musisz decydować się na żmudne kucie ścian i dostosowywanie architektury swojego mieszkania do wymogów skomplikowanych systemów HVAC. Zapomnij również o topornych konstrukcjach klimatyzatorów starszej generacji i spójrz w przyszłość. Teraz z wraz z designerskim klimatyzatorem Bladeless Tower Fan masz możliwość zintegrowania go z systemem FIBARO. Zaprojektuj sceny, które spełnią Twoje oczekiwania! Zaprogramuj swój klimatyzator, by schłodził pokój przed przyjazdem z pracy.  Chcesz, aby okna zamykały się, gdy klimatyzator jest włączony – żaden problem. Twój dom Twoja wyobraźnia.

Pobierz: https://marketplace.fibaro.com/items/dyson-bladeless-tower-fan-ir

Potencjał tworzenia integracji jest niemal nieograniczony. Zachęcam do odwiedzin naszego Marketplace, zapewne znajdą się tam rozwiązania, które znajdą zastosowanie w Twoim smart home. Jeśli nie – zainspirują do stworzenia rozwiązań, które będziesz chciał udostępnić innym użytkownikom.