Dobre samopoczucie zespołu to podstawa, bez niej trudno jest mówić o sprawnym realizowaniu codziennych zadań oraz wysokiej jakości realizowanych projektów. W FIBARO zawsze staramy się wspierać pracę naszych pracowników proponując im wiele inicjatyw prozdrowotnych i prospołecznych. Z jednej strony poprawiają one codzienną wydajność, a z drugiej  umożliwiają lepsze funkcjonowanie w zespole. Za realizację polityki Employer Branding w FIBARO odpowiada trzyosobowy Dział HR, który stanowi mocny tercet koordynujący całoroczny program udogodnień pracowniczych.

Sportowe emocje budują dobre samopoczucie

Duch sportowej rywalizacji jest tym, co łączy wielu naszych pracowników. Staramy się podtrzymywać w nich dobre nawyki tworząc wspólną przestrzeń zainteresowań pomiędzy pracownikami a firmą. Dzięki temu o sporcie mówi się u nas praktycznie bez przerwy.

– przekonuje Renata Zbucka, Kierownik HR

Wierzymy, że promując prosportową postawę w naszym zespole, będziemy przyczyniali się do ogólnego wzrostu dobrego samopoczucia i poprawy jakości pracy naszych pracowników. Stara zasada głosi, że w zdrowym ciele zdrowy duch, my jednak nasz program wellness opieramy nie tylko na finansowaniu kart mulitsport czy prywatnej opiece medycznej. Angażujemy się także w wiele uznanych inicjatyw sportowych.

Nasi pracownicy co roku startują w takich zawodach jak Business Run, Ekiden czy Survival Race. Wielu z nich jest również zaangażowanymi biegaczami, którzy świetnie radzą sobie z dystansami półmaratonów czy też maratonów.

Na imprezach integracyjnych FIBARO nie brakuje także inicjatyw sportowych dla najmłodszych. Dzieci pracowników biorą udział w turniejach i zawodach przygotowanych specjalnie dla nich, a oni sami chętnie angażują się w gry zespołowe, które wzmagają dobrego ducha rywalizacji. Na jednej z ostatnich imprez testowaliśmy również zainteresowanie wspinaczką i zachęcaliśmy pracowników do korzystania ze specjalnie przygotowanych ścianek wspinaczkowych.

Rodzina jest najważniejsza

Bardzo cenimy wartości rodzinne i rozumiemy, że wielu naszych pracowników jest młodymi rodzicami, którzy dopiero rozpoczynają swoją podróż związaną z wychowaniem dzieci. Wspieramy ich w tym ważnym okresie, przekazując dofinansowanie dla każdego nowego członka rodziny FIBARO oraz sponsorujemy im specjalną wyprawkę.

– Tłumaczy Agata Sąsiadek, Specjalista ds. personalnych w FIBARO.

Dla rodziców ważna jest także elastyczność, zwłaszcza w pierwszym okresie po narodzinach. Dlatego staramy się umożliwiać im godzenie życia rodzinnego i zawodowego poprzez stosowanie bardziej elastycznych form pracy. Co więcej, podczas integracji pracowniczych zawsze tworzymy przestrzeń dla najmłodszych, którzy z jednej strony mogą dowiedzieć się, czym zajmują się ich rodzice na co dzień a z drugiej, wziąć udział w szeregu zabaw i gier sportowych przygotowanych specjalnie dla nich.

Integracja buduje silniejsze zespoły

FIBARO integruje nie tylko technologie ale przede wszystkim ludzi. W naszym 400 osobowym zespole często dochodzi do przenikania się projektów. Pracownicy muszą ze sobą ściśle współpracować w różnych sytuacjach, także tych stresujących.

Dlatego tak ważne jest, aby stwarzać im przestrzeń do wspólnej zabawy i integracji, która pozwoli zdystansować się do codziennych wyzwań. Oprócz cyklicznych spotkań i integracji raz do roku organizujemy specjalny Piknik Rodzinny, który pozwala lepiej zżyć się całemu naszemu zespołowi.

– dodaje Katarzyna Panada, Specjalista ds. personalnych w FIBARO

Tegoroczny piknik odbył się w drugim tygodniu czerwca i przyciągnął łącznie 600 osób, w tym aż 150 dzieci. Nasi pracownicy mieli okazję wziąć udział w turnieju piłkarskim, który miał być wstępem do Mundialu i pozytywnie nastroił zespół do dalszej integracji.

Z kolei dzieci stanęły przed różnymi wyzwaniami sportowymi, jak choćby zawodami w biegu na 100 metrów czy turnieju w mega-piłkarzyki. Zwieńczeniem integracji było rozdanie nagród dla pracowników FIBARO w kategoriach nawiązujących do produktów znajdujących się w portfolio firmy. I tak nagrody zostały przyznane w kategoriach: Smoke Sensor – Wykrywacz Zadymy, Motion Sensor – Sportowiec Roku, Wall Plug – Super Oszczędny Roku czy też Swipe – Magik Roku.

Tradycyjny piknik odbył się już po raz 3. , jak co roku w wydarzeniu wzięły tez udział dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej „Nibylandia”, którą od wielu lat wspiera Zarząd i pracownicy Fibaro.  Dzięki wsparciu uzyskanemu podczas pikniku pracownicy Fundacji „Uskrzydleni” mogą spełniać marzenia swoich wychowanków.

Zintegrowane podejście do dobrostanu naszych pracowników jest bardzo ważnym elementem strategii FIBARO. Już wkrótce zajdą u nas dość duże, lecz pozytywne zmiany, które sprawią że codzienna praca projektowa i przełamywanie kolejnych barier stanie się jeszcze łatwiejsza. Wierzymy bowiem, że najbardziej wartościowi pracownicy to tacy, którzy są zadowoleni ze swojego miejsca pracy i ludzi jacy ich otaczają.

– podkreśla Renata Zbucka